Як в'язати кофтинки для дітей на спицях. Як зв'язати кофточку спицями малюкові.

Дитячі кофти, пов'язані спицями, красиві і дуже зручні. Зазвичай вони робляться вільними, без фасонних ліній, тому не сковують рухів і можуть замінити дитині вітровку в прохолодну погоду. Застібка спереду дозволяє легко надіти таку річ навіть на немовля.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці;
  • - гудзики.
Інструкція
1
Визначитися, яку кофту ви хочете зв'язати. Чи повинна вона бути щільною або тонкою, ошатною або повсякденного. Відповідно цьому підберіть візерунок для в'язання. Побудуйте викрійку вироби. Найлегше буде зробити це, знявши мірку з уже готового дитячого джемпери.
2
Оберіть пряжу необхідної фактури і кольору. Для повсякденного кофти підійде меланжева пряжа секційного фарбування або з добавками кольорових вкраплень. Тонка однотонна нитка хороша для виробів, виконаних ажурним візерунком.
3
Наберіть 25-35 петель на спиці і зв'яжіть зразок. Розрахуйте кількість петель на 10 см в'язання та обчисліть, скільки всього петель потрібно для вашого розміру. Наприклад, якщо 10 см в'язання становлять 28 петель, то для спинки вироби шириною 25 см буде потрібно 70 петель.
4
В'яжіть деталі кофти в наступній послідовності: спинка, права і ліва поличка, рукава. Почніть кожну деталь з гумки. Завдяки цьому виріб буде краще тримати форму і довше не розтягнеться. Замість гумки можна використовувати платочная в'язання або «павутину» - візерунок з лицьових і виворітних петель, розташованих у шаховому порядку.
5
Виконайте планки поличок хусткової в'язкою або «павутинкою». На одній з планок зробіть кілька петель для гудзиків через рівні відстані. Зазвичай петлі розміщуються на лівій поличці у хлопчиків і на правій стороні у дівчаток. Якщо ви плануєте вшити блискавку, петлі робити не потрібно.
6
Зберіть виріб. Почніть з плечових швів. Ушийте рукава. Виконайте бокові шви. Зв'яжіть горловину. Тепер можна завершити зовнішню обробку: пришити гудзики, кишені тощо. При бажанні обв'яжіть кофту гачком по краях.
Зверніть увагу
Кількість пряжі розраховується виходячи з розміру готового виробу, товщини нитки і спиць. Зазвичай для кофти 6-ти місячному немовляті достатньо 100 г пряжі, однорічній дитині - 200 г і т.д.
Корисна порада
Оберіть для дитячої кофти м'яку, приємну на дотик пряжу. Найбільше підійде акрилова, бавовняна або напіввовняна нитку. Шерсть у чистому вигляді може викликати роздратування на шкірі.
В очікуванні малюка є час підготувати його майбутній гардероб. Самими милими дрібничками будуть ті, які ви самі зв'язали. Ви самі можете вибрати шерсть без синтетики і бажаного кольору.
Вам знадобиться
  • Вовна 2 кольорів по 160гр і 40гр
  • Гачки №2 і 21/2
Інструкція
1
Малюнок в'язки - рельєфні ромби. Малюнок двосторонній - лицьова сторона рельєфна, виворітна - плоская.Чісло петель має ділитися на 6 + 5, і 2 крайні петлі.
2
Розрахунок петель: 30 петель = 10см. 13 рядів = 10см.
3
Крючком №21/2 основним кольором зв'яжіть ланцюжок з 168 повітряних петель. Пров'яжіть ромбами 16см, 4 і 5 ряди пров'яжіть ниткою іншого кольору.
4
На 17 см від початку роботи розділіть в'язання на 3 частини: середня частина з 84 петель - спинка; 2 частини по 42 петлі для поличок.
5
Спінка.Для оформлення пройми НЕ довязивайте з кожного боку полотна 2 рази по 3 петлі 4 ряди. На 28см від початку роботи для оформлення ліній скосів плечима не довязивайте з кожного боку 3 рази по 6 і 1 раз по 5 петель 4 ряди. Для горловини спинки повинно залишитися 32 петлі.
6
Ліва полочка.Для скругления пройми на довязивайте з боку спинки 2 рази по 3 петлі 4 ряди. На 24см від початку роботи для заокруглення горловини НЕ довязивайте 4, 3, 3, і 5 разів по 1 петлі в 8 рядах. Одночасно з останніми 4 рядами скругления горловини НЕ довязивайте для оформлення лінії скоса плеча 2 рази по 6и 2 рази по 5 петель. Праву поличку в'яжіть аналогічно лівій.
7
Для оздоблювальних планок зв'яжіть 1 ряд ромбів основним кольором. Потім 2 ряди іншим кольором. Ромби за кольором розташовуйте так, щоб вони збігалися по вертикалі. 4 ряд пров'яжіть ниткою основного кольору.
8
Рукав.Крючком №2 1/2 ниткою основного кольору зв'яжіть ланцюжок з 54 повітряних петель. Пров'яжіть 21см ромбами. Для розширення рукава додайте з кожного боку по 6 петель - по 1 петлі в кожному 5 ряду. На 22см від початку роботи НЕ довязивайте 2 рази по 3; 8 разів по 2; 1 раз по 4 петлі з кожної сторони в 12 рядах. Другий рукав в'яжіть по аналогії з першим.
9
Воротнік.Ніткой основного кольору зв'яжіть ланцюжок з 69 повітряних петель. Пров'яжіть ромбами 7,5 см. Перші 5 рядів пров'яжіть як при в'язанні кофти. Останні 3 ряди по висоті коміра пров'яжіть гачком №2 для звуження полотна. Вертикальні боку коміра обв'яжіть оздоблювальними планками так само, як середину переду кофти.