Як в'язати шапку на спицях для дівчинки. Як правильно хреститися в церкві.

Якщо мода на головні убори для дорослих не перестає дивувати своєю мінливістю, то в дитячому гардеробі панує класика. Це пов'язано з практичністю, необхідним критерієм вибору одягу для малюків. Щоб зв'язати дитині шапочку не тільки зручну, але і красиву, не потрібно нічого вигадувати. Круглий мисок, пишний помпон - і перед вами виріб, який довго не втратить своєї актуальності.
Вам знадобиться
  • - кравецький метр;
  • - 2 прямі спиці №3;
  • - циганська голка;
  • - ножиці;
  • - пряжа;
  • - картон;
  • - циркуль;
  • - контрастні нитки.
Інструкція
1
Обмірте кравецьким метром окружність голови дитини і зв'яжіть невеликий зразок полотна гумкою (чергування лицьової та зворотньої петель) і панчішної в'язкою (тільки лицьові петлі на «обличчі» вироби і виворітні - з вивороту). Для прикладу: розмір майбутнього головного убору - 45, щільність в'язання - 2 петлі на 1 см. В цьому випадку для в'язання шапки достатньо набрати 76 петель на дві прямі спиці №3.
2
Зв'яжіть низ дитячої шапки гумкою 1х1. Коли полотно досягне 3 см у висоту, вивяжіте лінію майбутнього одвороту. Для цього поміняйте послідовність петель в еластичному полотні: над виворітними робіть лицьові, а над лицьовими - виворітні. З наступного робочого ряду продовжуйте працювати, як звичайно.
3
Коли загальна висота обідка в'язаній шапки досягне 6 см, поділіть ряд на 6 рівних ділянок; на кордоні кожного додайте по петлі. Робіть це, вив'язуючи з кожної лицьової відразу дві: спочатку лицьову, потім виворітну.
4
Переходьте на панчішну в'язку. Працюйте над полотном без убавок і збільшень петель - ця частина в'язання складе основний обсяг вироби (ковпак головного убору). Для шапочки 45-го розміру вам потрібно зробити приблизно 17 прямих і зворотних рядів.
5
Приступайте до формування верхівки. Розділіть ряд на 7 однакових відрізків, початок кожного відзначте контрастною ниткою.
6
Виконуйте наступні ряди, при цьому на місці кожної позначки спільно пров'язуйте пару сусідніх петель. Робіть це через ряд (з «обличчя» роботи), поки на лівій спиці не залишиться всього 4 петлі. Мисок головного убору повинен акуратно округлиться, з'являться симетричні дорожкі- «косички» на місці закритих петель.
7
Стягніть відкриті дужки верху шапки робочої ниткою, відріжте її з невеликим запасом і заправте «хвіст» всередину вироби. Тепер потрібно зшити дитячу шапочку ззаду ниткою відповідного тону.
8
Приготуйте помпон. Накресліть на картоні циркулем два однакових кола, в середині кожного - окружність меншого діаметра. Відстань від точки внутрішньої окружності до точки зовнішнього кола (відрізок А) в сантиметрах - це висота кожної нитки, яка складатиме помпон. Щоб прикраса вийшло об'ємним, потрібно збільшити довжину відрізка А, використовувати велику кількість ниток.
9
Складіть картонні заготовки разом і щільно обмотайте пряжею. Зробіть зріз по зовнішній кромці, потім міцно зв'яжіть нитяний пучок посередині. Тепер можна видалити круги, і по необхідності підрівняти готовий помпон гострими ножицями. Пришийте прикраса до верхівки головного убору - і дитяча шапочка готова.
Корисна порада
Для зими можна пов'язати дитячу шапку з двох шарів. Для цього спочатку зробіть нижню частину, потім використовуйте її в якості зразка для верхньої деталі. При роботі над лицьовою стороною головного убору початкова кількість петель збільште на 2. Вкладіть одну шапочку в іншу, з'єднайте на маківці кількома потайними стежками. Низ обв'яжіть гачком - зробіть ряд стовпчиків без накиду, захоплюючи спільно петлі обох деталей.