Як виставити запалювання на москвичі.

Правильно встановлений момент запалювання безпосередньо впливає на динаміку автомобіля, паливну економічність і в цілому на довговічність роботи. При пізньому запалюванні двигун перегрівається, втрачає потужність через неповне згоряння робочої суміші і перевитрачатиме паливо. Занадто раннє провокує детонаційні стуки в двигуні, потужність також падає, і можливі прогорання клапанів і поршнів.
Вам знадобиться
  • - набір ключів;
  • - контрольна лампа.
Інструкція
1
Зніміть клапанну кришку. За допомогою пускової рукоятки проверніть колінчастий вал до моменту, коли мітка на шківі коленвала співпаде з вістрям штифта на блоці і мітка на зірочці з міткою на голівці циліндрів.
2
Звільніть засувки і зніміть кришку розподільника запалювання, або трамблера, як його простіше називають. Відкрутіть ключем на «10» дві гайки і підніміть трамблер. Виставте бігунок навпроти броньованого дроти першого циліндра.
3
Ставте трамблер на місце і закріпіть. Запустіть двигун. Візьміть ключ на «12» і ослабте шестигранник внизу розподільника. На працюючому двигуні тихенько провертати корпус трамблера, домагаючись рівної роботи мотора. Затягніть гайку. Так виставляється запалювання на слух.
4
Широко поширений метод установки запалювання за допомогою контрольної лампи. Поєднавши мітки на шківі і штифт на блоці, направивши бігунок переривника в напрямку клеми дроти низької напруги, звільніть кріплення трамблера. Підключіть один провід контрольної лампи до клеми дроти низької напруги, а другий до маси, включите запалювання . Утримуйте однією рукою бігунок в зафіксованому положенні, а другий обережно повертайте переривник проти годинникової стрілки до загоряння лампочки. Момент запалювання встановлений.
5
Самим точним способом деякі вважають установку моменту запалення на ходу. Розженетеся по прямій дорозі на четвертій передачі до 55-60 км/год і різко дайте газ до полика. Якщо стукає, зупиняєтеся і ставите запалювання пізніше. Регулюйте до стану, коли при різкій надбавці газу будуть чутні легкі 1-2 стуку.
Зверніть увагу
Перевірка і установка моменту запалення на а/м Москвич рекомендується не більше ніж через кожні 10 000 км пробігу.
Корисна порада
Якщо у вас немає пускової рукоятки або можливості для її використання, включите четверту передачу і, штовхаючи а/м, встановлюйте ВМТ і поєднуйте ризики.