Як обчислити тангенс кута.

Тангенс - одна з тригонометричних функцій, найчастіше позначувана буквами tg, хоча зустрічаються і позначення tan. Найпростіше представити тангенс як відношення синуса кута до його косинусу. Це непарна періодична і не безперервна функція, кожен цикл якої дорівнює числу Пі, а точка розриву відповідає позначці в половину цього числа.
Вам знадобиться
  • Доступ в інтернет або ОС Windows.
Інструкція
1
При наявності доступу в інтернет використовуйте онлайн-сервіси, які розміщують на своїх сторінках калькулятори тригонометричних функцій. Наприклад, перейдіть на сторінку http://planetcalc.ru/307/і в поле «Кут» введіть величину кута, тангенс якого потрібно визначити. Якщо це значення дано не в градусах, а в радіанах, градах, кутових хвилинах або секундах, поставте позначку у відповідному полі. Потім натисніть помаранчеву кнопку «Розрахувати», і скрипти сервісу зроблять необхідні обчислення. Відповідь прочитайте в поле "Значення" рядка « Тангенс » з таблиці, розміщеної нижче помаранчевої кнопки відправки даних. Крім тангенса в цій таблиці можна побачити значення ще десяти тригонометричних функцій, відповідають введеному кутку.
2
Якщо доступу в інтернет немає, можна використати програму-калькулятор, що входить до складу операційної системи Windows. Для її запуску натисніть клавішу Win, введіть пару букв назви програми - «ка» - і натисніть Enter. Внутрішня пошукова система знайде і запустить потрібну програму. У версіях, випущених раніше, ніж такий механізм пошуку був вбудований в головне меню ОС (наприклад, Windows XP), використовуйте для запуску пункт «Виконати» в тому ж меню - введіть у віконце діалогу calc і клацніть по кнопці OK.
3
Переключите інтерфейс з режиму «Звичайний» в «Інженерний» - натисніть «гарячі клавіші» Alt + 2 або виберіть пункт з назвою цього режиму в розділі «Вид» меню калькулятора.
4
Наберіть величину кута, тангенс якого потрібно визначити. За замовчуванням калькулятор вважає введене значення градусної мірою, але якщо вам воно дано в радіанах або градах, поставте відповідну позначку під основним віконцем калькулятора. Потім натисніть кнопку, позначену написом tan, і програма розрахує і відобразить результат з точністю до 32 знаків після коми. Його можна скопіювати простим натисканням клавіш Ctrl + C, щоб потім використовувати на свій розсуд.