Як перевіряють зір: оптика для всіх.

Люди все більше часу стали проводити перед екранами телевізорів і комп'ютерних моніторів. При цьому погляд сфокусований в одну точку і м'язи очей залишаються нерухомими, через що зір стає нечітким. У разі виникнення проблем зі зір м негайно вирушайте до лікаря-офтальмолога. Завдяки сучасному обладнанню, лікар з точністю визначить гостроту вашого зору.
Інструкція
1
Щоб перевірити зір , не потрібно ніякої особливої підготовки. Якщо ви при цьому користуєтеся контактними лінзами або окулярами, прихопіть їх з собою. Деякі види ліків можуть впливати на зір , тому не забудьте розповісти докторові про всі прийнятих препаратах.
2
Гостроту зору вдалину перевіряють за допомогою спеціальної таблиці Головіна-Сивцева, яка названа на честь офтальмологів, які розробили цей спосіб. Таблиця складається з дванадцяти горизонтальних рядів з літерами різних розмірів. У верхній частині найбільші літери, з кожним поруч розмір букв зменшується відповідно до певною закономірністю. Таблицю розташовують на стіні, пацієнт повинен знаходитися на відстані шести метрів від неї.
3
Все частіше замість таблиці з надрукованими літерами використовують електронні проектори знаків. Дані пристрої дозволяють проектувати літери, знаки та інші символи на екран, розташований на більш близькій відстані.
4
Пацієнту пропонують закрити одне око спеціальною заслінкою і перевіряють гостроту зору для кожного ока. Необхідно прочитати літери в кожному ряду. Якщо ви здатні прочитати всі букви в десятій сходинці, гострота вашого зору ідеальна і становить 1,0. Якщо ви можете розрізнити букви в дев'ятому рядку - 0,9; якщо тільки у восьмий - 0,8 і так далі.
5
Для перевірки зору поблизу використовують невелику картку з надрукованим текстом. При цьому кожен абзац написаний літерами різної величини. Тримати текст слід на відстані 33-35 сантиметрів на рівні очей. Якщо ви володієте нормальним зір м, повинні прочитати текст повністю. Якщо ж ви не здатні прочитати навіть найбільші літери в таблиці Сивцева-Головіна, лікар застосує іншу техніку для перевірки гостроти зору.
6
У домашніх умовах визначити гостроту зору з саморобною таблиці можна, але дуже грубо, так як неможливо виконати всіх вимог, що пред'являються до умов проведення дослідження - контраст знаків, точний розмір букв, освітленість і так далі.