Як відновити емаль у ванній.

Емаль ванни з часом темніє, на ній з'являються тріщини і відколи. Та й прання з застосуванням відбілювачів, а так же чистка агресивними миючими засобами стоншують емаль, через що вона покривається плямами, де барвистий шар практично відсутня.
Інструкція
1
Заміна ванни обійдеться вкрай недешево, адже крім вартості самої ванни доведеться оплатити роботу з її встановлення. Є ще варіант встановити акриловий вкладиш, що робиться легко і швидко, але, на жаль це теж досить дорогий вихід, та й придбати їх вийде не скрізь. Але можна відновити емаль в ванній - для цього не потрібно особливих умінь і великих грошових трат.Прежде все, виберіть емаль для ванни. Емалі в аерозольних балончиках простіше нанести, але вони мають набагато менший термін служби, ніж емалі в звичайній упаковці. Крім того вам знадобиться грунтовка, яку можна придбати і в аерозольній упаковці.
2
Ретельно отмойте ванну від усіх забруднень, слідів іржі і неміцно тримаються і відшаровуються лусочок старої емалі. По можливості зробіть механічну поліровку всій поверхні. Обробіть вкриті іржею поверхні активним миючим засобом або ж розчином щавлевої кислоти. Змийте залишки миючих засобів і ретельно просушіть ванну. Після цього виключіть можливість попадання води у ванну - це може повністю зіпсувати майбутнє емалеве покриття.
3
Бажано так само зменшити вологість повітря в ванній кімнаті за допомогою рефлекторного обігрівача, або ж просто декілька годин провітривши кімнату.
4
Нанесіть на підготовлену поверхню ґрунтовку відповідно до зазначених на ній рекомендаціями. Якщо ви застосовуєте аерозольну ґрунтовку, то обов'язково застосовуйте засоби захисту органів дихання - тканинну пов'язку або респіратор.
5
Після застигання грунту нанесіть емаль в 3-4 шари з інтервалом в 15-20 хвилин і дайте їй застигнути протягом 1-2 діб (залежить від типу застосовуваної фарби). Перед використанням ванній ретельно промийте її миючим засобом з великою кількістю води.Восстановіть емаль в ванній подібним чином можна практично необмежену кількість разів.
Зверніть увагу
Процедура відновлення емалі у ванній не дуже трудомістка і вдається новачкові з першого разу при дотриманні послідовності операцій і застосуванні відповідних матеріалів. Пам'ятайте, що при високій відносній вологості у ванній кімнаті (60% і більше) плівка фарби може покритися плямами і навіть розтріскатися, тому з великою обережністю осушуємо повітря за допомогою рефлектора.
Корисна порада
Як відновити емаль ванни. На жаль, як і всі інші матеріальні цінності, ванна не може служити нам нескінченно. З часом на білосніжній колись емалі з'являються плями іржі, тріщинки, відколи, та й саме емалеве покриття вже не таке гладеньке, як кілька років тому. Користуватися такою ванною стає якось неприємно, і ви подовгу дивитеся в неї, наповнену водою, не наважуючись поринути.