Як розтягнути гумове взуття. Як розносити гумові чоботи.

Розтягнути справжні гумові чоботи або калоші неможливо. Цей матеріал пластичний, але при сильному розтягуванні або порветься, або просто повернеться до своєї первісної форми. На щастя для тих, хто промахнувся в виборі розміру, справжня гумова взуття на прилавках зустрічається вкрай рідко. Зазвичай той виріб, який називають гумовими чобітьми, робиться з полівінілхлориду - ПВХ. А цей матеріал цілком можна збільшити в розмірі.
Інструкція
1
Для початку досвідченим шляхом визначте, з чого зроблені ваші чоботи. Існує невелика вірогідність, що вони все-таки зі справжньої гуми. Тоді подальшими діями ви їх просто зіпсуєте. Для досвіду візьміть голку і розжарити її до червона. Потім доторкніться нею до чобота, бажано не на видному місці. Якщо матеріал почне плавитися - значить, взуття зроблена з полівінілхлориду. Можна починати розтяжку.
2
Полівінілхлорид називають термопластичним матеріалом. При нагріванні він розм'якшується, а при охолодженні знову твердне. Наскільки размягчатся ваші чоботи при нагріванні, залежить від кількості пластифікатора, який виробник додав в матеріал. Тому заздалегідь неможливо вгадати успіх розтяжки. Зазвичай ПВХ починає розм'якшуватися при 70? С.
3
Закип'ятіть воду і залийте прямо в чоботи крутий окріп. Дайте взуття постояти півгодини. Потім підлити ще окропу.
4
Поки чоботи будуть розм'якшуватися, надіньте на ноги кілька пар вовняних носок, щоб збільшити обсяг ноги. Шкарпетки також допоможуть ногам не обпектися про нагріті чоботи.
5
Потім потрібно вилити воду з чобіт і, не втрачаючи часу, швидко надіти взуття на ноги. У полівінілхлориду дуже хороша міцність на розтяг. І порвати його, на відміну від гумових виробів, достатньо складно. Тому сміливо натягайте розм'якшені чоботи.
6
Не знімаючи чобіт, наберіть половину ванни холодної води. Потім заберіться в ванну і постійте декілька хвилин. Поки ваша взуття буде охолоджуватися, не забувайте ворушити пальцями і тиснути на чоботи зсередини. Особливо в їх передньої частини - для збільшення розміру.
Зверніть увагу
Такий спосіб дає 100% гарантії, що взуття з резінозаменітеля розтягнеться. Однак немає впевненості, що з часом розмір знову не зменшиться. Можливо, процедуру нагрівання-охолодження доведеться повторювати не один раз.