Як вибрати барабанну установку.

Стандартна барабанна установка складається, як правило, з тарілок, райда, креш, хай-хета і декількох барабанів (малого, підлогового, високого, низького і бас-барабана). Однак на вибір інструменту будуть впливати не тільки складові установки, а й багато інших чинників.
Інструкція
1
При виборі барабанної установки звертайте увагу в першу чергу на той матеріал, з якого виготовлений інструмент. Одним з кращих вважається клен. Деякі музиканти воліють звучання виключно берези, хоча вона і цінується не так високо. Варто відзначити, що на звук буде впливати число натяжних гвинтів, а також вид барабанного обода. Останні бувають двох видів: штамповані або литі. Переважно виявляться саме литі ободи. А за допомогою великої кількості натяжних гвинтів можна буде забезпечити максимально точну настройку установки.
2
Не забудьте перевіряти кріплення інструменту, оскільки і вони в тому числі відповідають за тривалість терміну служби барабана. Переважніше інших замків для кріплення томів вважаються замки tom hold з двосторонніми зажимами (є й варіант одностороннього затиску).
3
Серйозно поставтеся не тільки до вибору самої установки, а й до вибору магазину, в якому ви будете її купувати. Краще зупинитися на тому, який спеціалізується саме на продажі різної техніки та інструментів для рок-музики. Більше шансів придбати якісну барабанну установку є в тому випадку, якщо ви звернете увагу на такі фірми, як Yamaha, Tama, Mapex або, наприклад, Sonor.
4
Цінова категорія - ще один важливий фактор при покупці барабанної установки. Відштовхуйтеся не тільки від того, скільки ви можете на неї витратити, але ще і від того, які цілі ви при цьому переслідуєте і на якому рівні гри перебуваєте самі. Не слід витрачатися на дорогий інструмент, якщо ви тільки вчитеся грати (особливої різниці між ним і більш дешевим ви все одно не відчуєте). Купувати установку від 1000 доларів і вище рекомендується, в основному, лише професійним і досвідченим музикантам.
Вибір ударної установки для барабанщика не менш важливий, ніж сам процес відточування майстерності. Адже саме від того, які інструменти будуть придбані, залежить зручність подальшої з ними роботи.
Інструкція
1
Спочатку визначитеся з бюджетом покупки і метою придбання ударної установки. Вони класифікуються за вартістю і призначенню. Бюджетні варіанти призначені для навчання грі і репетицій в гаражі з друзями. Більш дорогі - для виступу на концертах і записи в студіях. Існують також і установки екстра-класу, стеля цін яких задати дуже складно, їх можуть дозволити собі лише маститі музиканти.
2
Після того як ви визначилися з класом ударної установки, необхідно вибрати її складові. У кожного виробника існує велика кількість вже готових комплектів, які тим чи іншим чином спрямовані на роботу в конкретному жанрі або ж є універсальними. Щоб вибрати найбільш підходящий комплект, необхідно вивчити кожну його складову окремо. Можливо, кращим варіантом виявиться створення свого власного набору з різних комплектуючих.
3
Визначте, барабани з якого дерева підійдуть для вас більше. Кожна порода відрізняється своїм особливим звучанням. Найпопулярніший матеріал - клен, що відрізняється збалансованим звуком з нотами теплоти. Барабани з берези виявляються більш гучними і яскравими по звуку, що робить їх зручними для запису - їх добре чути. Червоне дерево надає звуку вінтажності, він стає більш м'яким і теплим. Використовують і інші породи, чимось схожі по звуку на описані або мають свої особливості.
4
Окремо розгляньте робочий (малий) барабан. Його виготовляють з дерева або металу. Металевий барабан відрізняється різким звуком, що виділяє його на тлі інших. Виготовлений ж з дерева, він видає звук більш теплий і м'який, знову ж таки, як кажуть, вінтажний.
5
Оберіть набір тарілок для барабанної установки. Як правило, в готовий комплект вони входять рідко. Основними вважаються райд, креш і хай-хет. Кожна з них відрізняється своїми звуковими особливостями і відіграє особливу роль. Також часто використовують такі тарілки, як сплеш і чайна. Існує два типи тарілок - листові і литі. Листові вирізаються зі шматка матеріалу і по звуку один від одного практично нічим не відрізняються. Литі тарілки виготовляються зі сплаву вручну. Відрізняються більш насиченим і індивідуальним звучанням, але й коштують дорожче.
6
Оберіть аксесуари для барабанної установки. Важливу роль відіграє стілець барабанщика, продуманий до дрібниць. Він робить гру простіше і зручніше. Виберіть барабанні палички - чим вони важче, тим голосніше звук ви отримаєте. Також замість них в деяких випадках можна використовувати спеціальні щітки.