Як виховувати двійню.

Народження дитини - це щастя, а поява двійні примножує всі почуття, емоції, витрати і клопоти на два. Виховання двійнят має свої особливості. Крім того, батьки несуть подвійну відповідальність за життя і розвиток малюків.
Інструкція
1
Ви повинні чітко розуміти, що діти - це дві абсолютно різні особистості. Підберіть для двійнят різні за звучанням імена. Однакові речі та іграшки гарні в ранньому віці, потім це може призвести до конфлікту, коли діти захочуть проявити свою індивідуальність.
2
Ростити відразу двох малюків - це велика праця, тому не відмовляйтеся від допомоги друзів і родичів. Якщо дозволяє фінансовий стан, найміть в допомогу няню, хоча б на кілька годин в день. Поки няня займається дітьми, відпочиньте і приділіть трохи часу собі.
3
Щоб у малюків не виникло суперництва за увагу і любов батьків, постарайтеся приділяти їм рівну кількість часу. Займайтеся з малюками розвиває творчістю: ліпіть з пластиліну, малюйте, грайте в рухливі ігри. Іноді влаштовуйте дітям роздільне проведення часу. Нехай мама з однією дитиною сходить на прогулянку, а тато з іншим - в зоопарк.
4
Розмовляйте з дітьми, читайте їм книжки, співайте веселі пісеньки. Незважаючи на активне спілкування двійнят між собою, у них часто виявляються затримки мови. Тому так важливо розвивати розмовні навички в обох малюків.
5
Уважно спостерігайте за дітьми. З часом у кожної дитини проявиться свій характер та індивідуальні особливості. Що стосується додаткових занять, які не записуйте в один гурток обох дітей тільки тому, що вам так зручніше. Можливо, у них будуть зовсім різні таланти. Наприклад, одна дитина добре співає і танцює, а інший проявляє інтерес до малювання. Не забудьте і про фізичний розвиток дітей, спорт і активний спосіб життя допоможуть вирости малюкам здоровими, міцними і витривалими.
6
Привчайте дітей ділитися один з одним не тільки іграшками та їжею, а й батьківською увагою. Прищеплюйте двойняшкам поняття дружби, сім'ї та взаємовиручки. Якщо вони стануть близькими друзями, то в дорослому житті будуть один одному надійною підтримкою і опорою.