Як вибрати струни для бас-гітари.

Широко відомим струнно-щипковий інструментом, призначеним для гри в басовому діапазоні, є бас-гітара. У більшості музичних стилів і жанрів вона застосовується як акомпануючий інструмент, і рідше - сольно. Душею будь-якої гітари є струни . Адже саме від них, головним чином, залежить якість звуку, його діапазон. Є кілька характеристик, на які варто звернути увагу при виборі струн для бас-гітари.
Інструкція
1
Визначтеся, для якого виду бас-гітари вам необхідні струни : четирехструнной, п'яти, або шестиструнній. Для кожної з цих гітар необхідні струни різного калібру.
2
Якщо ви граєте джаз або блюз, купуйте краще струни не надто великого калібру, наприклад: від 45 до 105. Якщо ж ви ставитеся до музикантів більш важких напрямків у музиці, вибирайте струни товстіший.
3
Зверніть увагу на оплетку струни . Струна представляє з себе сталевий корд, навколо якого намотана металева оплетка. Сама обплетення може бути трьох видів: кругла, напівкругла, плоска. У кожної є своє звучання. Бас-гітаристи сучасного напрямку воліють струни з круглою опліткою.
4
Уточніть, з якого матеріалу зроблені струни . Важливе значення має матеріал, з якого струни виготовлені. Струни, зроблені з нікелю, мають більш низьким тоном, без зайвих призвуків. У сталевих струн - яскравий, дзвінкий тон і сильна атака.
5
Якщо вас турбує питання про термін служби струн для бас-гітари, варто подумати про вибір струн із захисним покриттям. Такі струни коштуватимуть відчутно дорожче, але прослужать набагато довше будь-яких інших струн, так як струни без покриття забиваються частками шкіри, бруду, пилом. Захисне покриття запобігає проникненню бруду, жиру і поту, які швидко призводять до корозії металевої поверхні струн.
Корисна порада
Не бійтеся експериментувати. У наші дні існує дуже велика кількість виробників струн для бас-гітари. Відмінності, в основному, в технології виробництва. Виберіть музичний напрям, визначитеся, який звук вашому слуху миліше, і відкривайте нові горизонти творчості, отримуючи справжнє задоволення від гри.