Як вести полеміку.

Уміння полемізувати, вести суперечку і захищати свою точку зору визначає загальну культуру людини. Цим навичкам необхідно навчатися, якщо вам доводитися працювати з людьми, розмовляти з опонентами і переконувати їх у своїй правоті. Правильно вести полеміку дуже важливо тим, хто часто бере участь в переговорних процесах, де результат зустрічі в чому залежить від комунікативних здібностей сторін.
Інструкція
1
Полеміка увазі не досягнення консенсусу, а саме доказ правильності вашої точки зору і вміння спростувати доводи опонента, не згодні з вами. Для цього застосовуються різні психологічні і мовні прийоми, що змушують співрозмовника засумніватися в своїй правоті і прийняти вашу точку зору. При цьому, само собою зрозуміло, що ніякого фізичного тиску на опонента не надається, і вся розмова відбувається в стриманих, поважних тонах.
2
У поняття культури полемічної суперечки входить обговорення питання, з яким обидві сторони досить добре знайомі, при цьому не допускаються ухилення від теми і перехід на особистості. Ви повинні відстоювати свою позицію не через упертість, а через те, що вважаєте її єдино правильною і готові аргументовано довести це. Під час полемічної бесіди атмосфера повинна бути доброзичливою, обидві сторони повинні вміти слухати і розуміти один одного. Полеміка - конструктивна розмова, а не відстоювання своєї позиції у що б то не стало.
3
Щоб продуктивно вести полеміку , використовуйте певні прийоми, які допускаються правилами ведення подібних суперечок. Відразу ж постарайтеся визначити, в чому полягає принципова позиція вашого опонента, це дозволить вам швидко підібрати ті аргументи, які будуть найбільш ефективними.
4
Проводите зіставлення того, що говорить ваш співрозмовник, з тим, як він надходить насправді. Використовуючи цей прийом, ви змусьте його більш обережно ставитися до своїх слів. Це вам дає можливість швидше знайти протилежні аргументи, що в умовах ведення переговорів при нестачі часу на обдумування дає хороший результат.
5
Апелюйте до присутніх при доведенні своєї правоти. Посилайтеся в суперечці на думку визнаних авторитетів. Мовчання присутніх вашим співрозмовником психологічно буде сприйматися як згоду з вашими аргументами.
6
Використовуйте гумор і жарт, які здатні поставити під сумнів навіть самий «залізобетонний» аргумент. Беріть ініціативу в свої руки, задаючи опоненту масу запитань, відповідаючи на які він здатний заплутатися. Ініціатива при цьому буде в руках задає питання.