Як вставити ручку в двері.

Складно уявити двері без ручки, хіба що це буде двері розсувного типу в торговому центрі або іншому багатолюдному місці. Встановлювані ж в квартирах і будинках двері передбачають наявність ручок, тому домашні майстри повинні знати, як вмонтувати цей елемент в двері .
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - олівець;
  • - шуруповерт;
  • - кріпильні елементи;
  • - електродриль;
  • - спеціальні насадки;
  • - долото;
  • - киянка;
  • - ножівка по металу.
Інструкція
1
Послідовність установки залежить від типу дверної ручки. Найбільш поширеними на сьогоднішній день вважаються врізні і накладні ручки.
2
Установка дверної ручки накладної модифікації не викликає складнощів. Її просто пригвинчують за допомогою кріпильних елементів до дверного полотна (роблять це з двох сторін і на однаковому рівні).
3
Дещо складніше виглядає монтаж дверної ручки врізного типу. Першим ділом прикладіть ручку до дверного полотна і намітьте її майбутнє місце розташування. Одночасно на торці дверного полотна відзначте місце, де буде встановлена засувка.
4
Встановіть в електродриль кільцеве свердло і просвердлите по позначці на торці поглиблення. Після цього прикладіть засувку до торця (це дозволить переконатися, що висвердлений отвір відповідає розмірам тієї частини засувки, яка прихована буде всередині дверного полотна).
5
За допомогою киянки і долота по намічених насічках надайте поглибленню правильну форму. Удари повинні бути акуратними і легкими. Якщо не розрахувати силу, дверне полотно може дати тріщину.
6
Вставте в торцеве отвір засувку і прикладіть вісь ручки. Якщо вісь виявилася занадто довгою, укоротите її до потрібних розмірів, використовуючи при цьому ножівку по металу.
7
Закріпіть засувку спеціальними анкерними шурупами, що йдуть в комплекті з дверною ручкою врізного типу. Слідом за цим вставте вісь і надіньте з двох сторін дверні ручки, після чого закріпіть лицьові пластини ручок кріпильними деталями.
8
Закрийте двері і в місці зіткнення засувки з дверною коробкою зробіть насічки. Потім за допомогою спеціальної насадки висвердлите невеликий отвір (за розмірами воно повинно відповідати накладної пластині). Після цього прикладіть пластину і зафіксуйте її на дверній коробці за допомогою анкерних шурупів.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь правил безпеки при роботі з електроінструментом і гострими предметами.
Корисна порада
Щоб переконатися, що дверна ручка встановлюється рівно, використовуйте рівень.
Існує кілька різновидів ручок з защелкивается механізмом - натискні фальових, нероз'ємні і ручки-ноби. Але у всіх випадках врізати в двері ручку слід одним способом.
Інструкція
1
Першим ділом позначте те місце на двері, куди маєте намір врізати ручку. Прикладіть защелкивается механізм до торця і окресліть місце майбутнього паза.
2
Для зручності висвердлите більшу частину прорізу за допомогою дриля. При цьому необхідно підібрати свердло такого діаметру, який трохи менше ширини самого паза.
3
Використовуючи долото і киянку, завершіть виїмку отвору. Під час роботи слід регулярно підчищати паз стамескою. Надлишки дерев'яної стружки обмежують видимість, в результаті можуть призвести до того, що розміри готового паза не співпадуть з необхідними. Постійно контролюйте глибину, вставляючи механізм.
4
На наступному етапі потрібно зробити отвори для стержня, який з'єднується дверні ручки з обох сторін. А також для перемикача засувки і стягають накладки гвинтів, якщо такі є. З цією метою попередньо нанесіть розмітку, приклавши механізм до дверного полотна. Враховуйте товщину передньої планки, зрушуючи отвори на два-три міліметри далі від неї.
5
Встановлюючи механізм, переконайтеся, що клямка і ригель рухаються легко. Обов'язково змастіть всі рухомі частини технічним вазеліном або солідолом.
6
Просвердлите отвори під саморізи, щоб закріпити передню планку. Вони повинні мати трохи меншу глибину і діаметр, ніж шурупи. Зафіксуйте планку.
7
Тепер, коли вам вдалося врізати у двері ручку з її защелкивается механізмом, необхідно зробити відповідні пази в косяку для язичка і ригеля. Змастіть їх торці добре змивається фарбою, прикрийте двері і поверніть ручку. На одвірку залишаться сліди. Це саме те місце, де потрібно робити пази.
Корисна порада
Глибина отворів повинна бути дорівнює довжині язичка і ригеля. Спочатку виберіть пази, а потім видовбати місце для запірної планки. Поєднавши віконця з пазами, зафіксуйте її за допомогою саморезов.Работа вважається завершеною, коли ручка і клямка добре рухаються. Наявність труднощів і перешкод говорить про те, що зроблена помилка. Запобігти подібне явище можна в тому випадку, якщо ви будете врізати у двері ручку, постійно звіряючи розміри.