Що потрібно зробити перед вінчанням.

З відродженням православ'я в нашій країні почали відроджуватися і православні традиції. Однією з найбільш відповідальних і урочистих з них є обряд вінчання. Це усвідомлене подія - взаємна клятва двох людей, що створюють сім'ю, перед обличчям Господа. Раніше вінчання означало, що клятва у вірності дається навік, сьогодні церква допускає повторення цього обряду до трьох разів.
Інструкція
1
Вінчання здійснюється лише тоді, коли на руках у пари вже є свідоцтво про укладення шлюбу, обидва вони повинні сповідувати православну віру. Коли вже призначений день вінчання, обом майбутнім подружжю слід підготуватися до цього церковному таїнству. Не треба сліпо слідувати моді і вінчатися тільки тому, що це красива і урочиста церемонія, поставтеся до неї серйозно і почніть готуватися до події загодя, хоча б за тиждень.
2
Перед вінчанням слід дотримуватися суворого посту протягом тижня. Якщо ви дійсно віруюча людина, проведіть 3-4 дні до події в молитвах, зверніться до Бога з проханням благословити і направити ваш шлюб. За день чи два до вінчання вам обом необхідно сповідатися і причаститися. Час для цього буде призначено священиком, з яким ви домовитеся про вінчання. Якщо ви не дуже добре знаєте порядок проведення цих обрядів, не хвилюйтеся - батюшка присвятить вас в ці правила.
3
Заздалегідь придбайте дві ікони із зображенням Ісуса Христа та Божої матері. Цими іконами вас будуть благословляти батьки, якщо у ваших родинах немає вінчальних ікон, які передавалися у спадок. Ці ікони повинні принести з собою на обряд батьки молодят, а в разі їх відсутності, самі молоді. Молодих, як і на звичайній весіллі, на вінчання повинні супроводжувати два свідка. Крім ікон, захопіть з собою обручки, вінчальні свічки і біле красиве рушник.
4
Свідками теж можуть бути тільки хрещені православні люди. Їхнє призначення не просто поприсутствовать в церкви і потримати вінці над головами молодят, але і згодом підтримувати з ними тісний зв'язок і допомагати в становленні нової сім'ї. Тому поставтеся серйозно до вибору своїх свідків, бажано, щоб ними були дорослі, вже одружені люди.
5
Перевірте ще до того, як направитеся до церкви, цілком ви обоє готові до проведення обряду. Церква не схвалює примус, коли один з молодих є атеїстом і погоджується брати участь в обряді тільки заради своєї коханої людини. В тому випадку, коли один з вас вже вінчався колись, йому необхідно отримати дозвіл архієрея на розірвання попереднього союзу. Не можна вінчатися тим, хто перебуває у кровній спорідненості до четвертого коліна.