Як краще видаляти зуб мудрості.

Зуби мудрості прорізаються найпізніше інших вже в зрілому віці людини, тому вони отримали таку назву. Стоматологи називають їх третіми молярами. Видаляти останні в ряду зуби потрібно тільки в разі крайньої необхідності, так як при протезуванні вони мають велике значення.
Інструкція
1
При зростанні зубів мудрості завжди присутні больові відчуття. Десна може сильно опухати, жувати і говорити стає важко, температура тіла може підвищуватися. Якщо крім цих відчуттів вас нічого не турбує, до лікаря можна не звертатися.
2
Зверніться до стоматолога, якщо ви почали відчувати сильний біль. Нерідко треті моляри починають рости в сторону інших зубів, приймаючи похиле положення, при цьому вся щелепа відчуває підвищений тиск, і зуби мудрості доводиться видаляти, навіть якщо вони ще не прорізалися. Лікар розкриє ясна і проведе видовбування. Сучасні знеболюючі препарати дозволяють повністю купірувати біль, пацієнт відчуває лише неприємні відчуття від маніпуляцій і страх, який завжди присутній при будь-яких медичних втручаннях.
3
Видаленню підлягають і зуби, які ростуть в сторону мови або щоки. Відбувається це тому, що щелепа сучасної людини стала значно менше через переважного вживання м'якої їжі. Мозок при цьому збільшився, що позначилося на всій будові черепа. Зубам мудрості перестало вистачати місця, тому відбувається так, що вони починають рости в ту сторону, де досить простору.
4
Якщо зуби вже виросли і не турбують вас, немає абсолютно ніякого приводу і показань для їх видалення. Ретельно доглядайте за порожниною рота. Останні зуби потребують особливого захисту і догляду. Після чистки зубів застосовуйте ополіскуучі кошти. Додатково ретельно полощіть рот після кожного прийому їжі. Це допоможе зберегти треті моляри. У разі протезування зубів саме на них лікар закріпить протези.
5
Якщо зуб болить, турбує вас, зверніться до стоматолога. Вам проведуть лікування карієсу. При сильному руйнуванні зуба, якщо ви несвоєчасно звернулися в стоматологічну клініку, зуби видаляють. Питання про видалення розглядається лише в тому випадку, якщо зберегти зуб не представляється можливим.