Як краще покласти ламінат.

Сьогодні ламінат став дуже популярний. У нього є свої переваги над іншими статевими покриттями. Це і цінова складова і простота укладання. Пол, який покритий ламінат вим покриттям, виглядає дуже гармонійно і красиво. У магазинах зараз величезний вибір, тому легко підібрати ламінат під інтер'єр вашої квартири.
Вам знадобиться
  • - рулетка або лінійка;
  • - олівець;
  • - ножівка;
  • - молоток;
  • - розпірні клини;
  • - пароізоляційна плівка;
  • - плівка-підкладка;
  • - ламінат.
Інструкція
1
Перед тим як починати класти ламінат , ретельно підготуйте підстава, тобто вирівняйте підлогу.
2
Якщо у вас підлога дерев'яна, то проблемні місця пройдіть шліфувальною машинкою. Також перевірте його жорсткість. Якщо дошки починають прогинатися навіть від ваги людини, то їх необхідно зміцнити або замінити.
3
У разі якщо ваш підлога бетонна і при виявленні будь-яких відхилень нанесіть самовирівнюються стяжку.
4
Технологія укладання ламінат а нескладна. Почати ви можете абсолютно з будь-якого боку приміщення. Але щоб стики між дошками були менш помітні, краще класти покриття перпендикулярно віконного отвору.
5
Спочатку простягніть підкладку уздовж всієї стіни. Не укладайте її відразу ж по всьому периметру, так як надалі вона буде вам дуже мішатися.
6
Потім візьміть дошки ламінат ного покриття і викладіть уздовж стіни з них смугу, при цьому з'єднувати їх між собою фронтальною стороною.
7
Упріть в стіну кінець першої ламінат ної дошки, до якої будете підганяти другу.
8
Щоб дошки досить-таки щільно прилягали один до одного, підганяйте їх молотком. Для цього візьміть дерев'яну планку і призначте її з фронтальної сторони до кінця дошки. Тільки не до гребеня, а поверх нього, в іншому випадку ви можете зламати дошку. Несильно стукаючи по планці молотком, підганяйте їх один до одного. Так викладайте і підганяйте ламінат ное покриття вздовж всієї стіни. Наприкінці відпиляйте дошку потрібного вам розміру.
9
Отже, першу шпальту закінчили викладати. Тепер притисніть її до стінки, при цьому попередньо вставте з усіх боків спеціальні клини. Їх довжина повинна бути приблизно один сантиметр. Для цієї мети ви можете використовувати відрізаний непотрібний шматок ламінат а.
10
Другу смугу складайте так само, тільки заздалегідь відпиляйте половину ламінат ної дошки і складати починайте з неї.
11
Наступну смугу починайте знову з цілої дошки. Так у вас виходить, що ламінат ное покриття лежить на підлозі у вигляді шахової дошки. Виглядає це більш оригінально і красиво. При такій кладці також значно підвищується опірність ламінат а різним рушійним силам.
12
Далі візьміть другий складену смугу і цілком вставте її гребенем у паз смуги, яка щільно притиснута до стіни. Робіть це під кутом в 20 градусів.
13
Даним чином збирайте і з'єднувати всі смуги ламінат ного покриття, при цьому підганяйте їх по всьому периметру.
Правильно покласти ламінат далеко не так складно, як здається на перший погляд. Якщо дотримуватися всі технологічні тонкощі, можна професійно і якісно виконати цю роботу. Попередньо слід підготувати підлогу - вирівняти, якщо на ньому є які-небудь нерівності, використовуючи спеціальні суміші (наприклад, наливні підлоги). Зробити це нескладно, тим більше що на кожній упаковці є досить докладна інструкція.

Після того, як стать підготовлений, можна починати стелити ламінат. У першу чергу на підлогу укладається шар ізолюючого матеріалу, який захищатиме ламінат від вологи. Зазвичай в ролі такого ізолятора використовується поліетилен або спеціальний папір. Після цього укладається шар підкладки. На сьогоднішній день вибір матеріалів для підкладки під ламінат досить широкий. Найбільш доступним і недорогим варіантом є спінений полімер, більш дорогим варіантом підкладки буде матеріал на основі пінопласту. Коли підкладка вже зайняла своє місце, настає черга ламінату - його настилають по довжині у напрямку до вікна або дверного отвору, або ж по діагоналі.

Настилаючи ламінат, кожну деталь закріплюють замком, наявними на кожній окремій пластині. З'єднання виконується з невеликим нахилом, щоб кожен замок надійно входив в інший замок. Щоб з'єднання було максимально надійним і щільним, по укладеному ламінату постукують спеціальним гумовим молотком. Але виконувати цю процедуру необхідно якомога більш акуратно - щоб не пошкодити молотком замок. Укладені плитки ламінату за своїм розташуванням повинні нагадувати цегляну кладку, для цього ламінат попередньо нарізається за заданим шаблоном. Клей при укладанні ламінату ні в якому разі не використовується, фіксація плиток ламінату повинна бути виключно механічною.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=y6vt75k2tCM