Як намалювати овал обличчя.

На малюнку голова людини найбільше передає особливість індивіда. Характерні риси особистості відбиваються насамперед в особі персонажа. Вираз особи видає деякі почуття і думки людини, зображеного на портреті.
Вам знадобиться
  • простий олівець, аркуш паперу, ластик
Інструкція
1
Врахуйте, що формою голова нагадує яйце. Зазвичай нижня її половина декілька вже верхньої. Щоб намалювати голову, почніть із зображення сфери, яку надалі ви будете видозмінювати, щоб домогтися овальної форми. Тому малюйте її м'якими лініями, тоді вам буде легше їх прати гумкою.
2
Визначтеся з пропорціями особи . Простежте, щоб частини чітко співвідносилися між собою. Для цього є сенс поділити вашу сферу на чотири рівні зони. Починаючи від верхньої точки, закінчуючи лінією волосся - це перша частина. Друга частина є чолом. Третя частина знаходиться на місці від очей до кінчика носа. Четверта частина включає в себе відстань від ніздрів до підборіддя. Для спрощення своєї подальшої роботи вам слід провести допоміжну вертикальну лінію по центру фігури.
3
Створіть очі по обидві сторони носа. Для зручності проведіть горизонтальну лінію на їх рівні. Тоді не буде перекосу в праву або ліву сторону. Дотримуйтесь наступних пропорції: відстань між очима має становити величину ще одного ока. Згідно застосовуваним пропорціям, вуха слід малювати майже такої ж довжини, як ніс і на одному рівні з ним. Ніс слід малювати такої ширини, щоб між його ніздрями була довжина очі.
4
Потренируйтесь в мистецтві створювати начерки за допомогою одного прийому. Візьміть фотографію, що зображає голову людини, і використовуйте її як приклад і зразок. Фотографію можна знайти і в періодичних виданнях, і в різних книгах з малюнками. Головне, щоб особа була зображено або сфотографовано не зверху чи знизу, а точно на рівні очей, чий портрет ви бачите. Для початку ви навіть можете покласти на фото кальку, змалювати контури овалу і накидати лінії пропорцій. Пробуйте малювати голови різних форм. Ви почнете помічати, що у всіх людей абсолютно різні риси особи . Тренуйтеся регулярно, виділяючи достатньо часу для свого захоплення. Ви побачите, як легко ви розвинете вміння малювати овал особи .