Як треба охороняти болота.

Якщо порівнювати біосферу з людським організмом, то болота можна назвати її нирками, які виконують аккумулятивную, біологічну, геохімічну, гідрогеологічну, кліматичну, газорегуляторну функцію. Водно-болотні системи мають велике значення в підтримці стабільності екосистем і збереження біологічного різноманіття видів рослин, які ростуть в них.
Інструкція
1
У нашій країні зареєстровано близько 1,8 млн. Кв. км, які зайняті торф'яними болота ми. Ще зовсім недавно високий рівень грунтових вод, що викликає заболоченість грунтів, сприймався як лихо і з ним боролися шляхом осушення і робіт по меліорації. Але з часом, коли з'ясувалася важлива роль водно-болотних комплексів, Росія приєдналася до міжнародної Конвенції про водно-болотні угіддя і зобов'язалася охороняти ці екосистеми від руйнівної діяльності людини.
2
Загроза руйнування водно-болотних екосистем в першу чергу пов'язана з ведуться роботами по осушенню, в результаті яких вивільняється велика кількість родючих земель, які можна використовувати в якості пасовищ і для вирощування сільськогосподарських культур. Необхідно припинити інтенсивне господарське використання болотних угідь з метою забору води для зрошення, побутових і технічних потреб.
3
Охороняти болота треба і від тих, хто розглядає торфовища як джерело додаткового природного палива. Видобуток торфу також веде до порушення крихкого екологічної рівноваги і масованому забруднення промисловими і сільськогосподарськими стоками. Заболочені землі дуже чуйно реагують на руйнівне діяльність людини і обміління багатьох річок пов'язують саме з процесом осушення боліт. Слід зупинити всякого роду техногенне втручання в існування водно-болотних комплексів.
4
Щоб зберігати болота , не можна залишати ці природні системи без належного контролю з боку дослідників і вчених. Оскільки будь-яке втручання в природу, навіть якщо воно відбулося за межами водно-болотною системи, позначається на її функціонуванні, потрібно налагодити дослідницьку роботу і підтримувати необхідний для збереження біологічної рівноваги рівень грунтових вод в ній. На регулярній основі повинні виділятися кошти з федерального бюджету, які б спрямовувалися на охорону боліт.