Як відновити батарейки. Як продовжити життя батареям всоленом розчині.

Батарейки використовуються в найрізноманітнішої побутової апаратури (пульти дистанційного керування, годинники, магнітоли і т.д.) З часом вони підлягають заміні. Часто викидаються ще придатні до роботи елементи, так як способи їх «оживлення» недостатньо поширені.
Вам знадобиться
  • - шило або гострий цвях;
  • - шприц;
  • - дистильована вода;
  • - столовий 9% -ий оцет;
  • - 10% -ий розчин соляної кислоти;
  • - пластилін або смола;
  • - невеликий молоточок;
  • - гаряча вода;
  • - зарядний пристрій для батарейок.
Інструкція
1
Процес відновлення працездатності батарейки називають регенерацією. Практика показує, що не кожен елемент придатний для відновлення, а лише той, ємність і напруга якого не опустилися нижче певного значення (для пальчиковий батарейки 1,5 В це значення становитиме 0,7-0,8 В).
2
Візьміть до уваги і те, що найбільш успішно піддаються відновленню батарейки, що працюють при великих токах навантаження (кишенькові ліхтарі, дитячі іграшки, переносні магнітоли і т. Д.); набагато гірше - елементи, що працюють на малих токах (години, портативне радіо, фотоапарати тощо.)
3
Якщо пальчикова батарейка довго зберігалася і висохла, виконайте два отвори шилом або тоненьким цвяхом уздовж центрального стрижня посередині між ним і краями батарейки. Проколи потрібно здійснювати на глибину приблизно? висоти гальванічного елемента.
4
вприскування в один з отворів за допомогою медичного шприца кілька крапель води (краще дистильованою). Через другий отвір в цей час буде виходити витісняється повітря. Як тільки в другому отворі з'явиться вода, шприц виймають. Після «заправки» батареї отвори замажте пластиліном або гарячою смолою.
5
Ще одним, більш надійним варіантом заливки для батарейки, є не вода, а 10% -ий розчин соляної кислоти або подвійна доза столового оцту.
6
Крім того, можна реанімувати батарейку, опустивши її в гарячу воду приблизно на 10 хвилин.
7
Механічні дії також можуть продовжити життя батареї на 2-3 дні. Спробуйте акуратно постукати по корпусу елементів маленьким молоточком.
8
Існують варіанти зарядних пристроїв для різних типів батарейок. Схеми подібних пристосувань можна знайти в інтернеті.
Зверніть увагу
Враховуйте і те, що краще не ризикувати і по можливості все-таки замінити «оновлені» батарейки на нові, так як є ризик, що зі старих елементів живлення може витекти рідина і зіпсувати мікросхеми вашої апаратури.
Акумулятор ноутбука - дуже важлива деталь персонального комп'ютера. Для того щоб вона прослужила довго, а її робота залишалася стабільною, необхідно дотримуватися певних правил експлуатації даного елемента живлення.
Інструкція
1
Вибір акумуляторної батареї для ноутбука - процес дуже відповідальний. Справа в тому, що псування саме цього елемента призводить до того, що ваш ноутбук «перетворюється» на стаціонарний комп'ютер, що вимагає перманентно підключеного харчування.
2
Перевірте батарею при покупці ноутбука. Вставте її у відповідне гніздо і підключіть харчування до ноутбука. Дочекайтеся повної зарядки батареї. Індикатор повинен показувати 99%. Якщо значення зупинилося, скажімо, на 96%, то батарея є бракованою.
3
Враховуючи той факт, що в акумуляторних батареях ноутбуків використовуються іони літію (знак Lion), необхідно провести кілька циклів повної зарядки і розрядки батареї. Вимкніть ноутбук, підключіть до нього харчування. Дочекайтеся повного заряду батареї. Вимкніть живлення і включіть ноутбук. Дозвольте батареї повністю розрядитися. Повторіть описаний цикл 2-3 рази.
4
Тепер акумулятор готовий до експлуатації. Якщо ви досить часто використовуєте ноутбук вдома, і у вас є можливість підключати його до мережі змінного струму, то виймайте батарею на цей період. Це допоможе не витрачати даремно ресурс акумулятора.
5
Для правильного зберігання батареї поза ноутбука рекомендують дотримуватися деяких правил. Перед тим як витягти акумулятор, зарядіть його на 50-60%. Загорніть батарею в целофановий пакет і приберіть в темне прохолодне приміщення. Ні в якому разі не допускайте потрапляння прямих сонячних променів. Уникайте місць з підвищеною вологістю.
6
Щоб уникнути проблем з пошуком підходящої батареї в разі псування першої, придбайте заздалегідь другий акумулятор. Це дозволить вам заощадити трохи часу і грошей. Справа в тому, що поки дана модель ноутбука є досить популярною, до нього без особливих зусиль можна підібрати дешевий акумулятор. До речі, існує думка, що ресурс роботи таких батарей набагато вище, ніж у тих, що поставляються в комплекті з ноутбуком.