Як виростити на підвіконні кріп.

Яким би широким не був асортимент зелені на ринку, люди віддають перевагу продуктам, вирощеним власними руками. Навіть якщо у вас немає дачної ділянки або городу, ви можете зайнятися цим нехитрим справою в квартирних умовах. Наприклад, виростити на своєму підвіконні кріп, який стане для вас незамінною добавкою для салатів і різного роду солінь. Він є холодостійких рослиною, тому вирощувати його можна цілий рік.
Вам знадобиться
  • - квітковий горщик або ящик під грунт;
  • - стерилізована грунт;
  • - насіння кропу;
  • - торф'янисті грунт;
  • - целофанова плівка;
  • - фітолампи;
  • - добрива.
Інструкція
1
Придбайте ящик або горщик, в якому будете вирощувати кріп. Наповніть його землею. У грунті не повинно бути лугів і кислот, використовуйте багаті гумусом (перегноєм) легкі грунту. Кріп нерідко піддається впливу шкідників (зокрема, глодовий попелиці) і різних хвороб (фузаріозу та борошнистої роси), які викликають засихання і скручування листя рослини. Щоб уникнути цього використовуйте стерилізовану грунт, яку можна купити в магазинах.
2
Купити насіння кріп а можна в спеціалізованому магазині. Для кімнатних умов підійдуть сорти: Узбецький-243, Каскеленський, Вірменський-269, Грибовський.
3
Насіння висівають на вологу землю (30 р на 1 м?), А зверху присипте їх шаром легкої торф'янистої (перегнійної) грунту товщиною приблизно в сантиметр і злегка ущільніть її.
4
У період проростання насіння і їх дозрівання інтенсивно поливайте кріп. Щоб прискорити процес накрийте ящики (або горщики) целофановою плівкою. Як тільки з'являться перші сходи, плівку зніміть і прорідити паростки, залишаючи між ними відстань в 2-3 см. Ця процедура необхідна, тому що густота посівів може уповільнити розвиток і ріст рослин. Дистанційні паростки можна використовувати в їжу.
5
У холодний сезон проводите ступінчасті посіви, інтервал між якими складає 30-40 днів. Так у вас буде зелень протягом всієї зими.
6
Восени і взимку вирощуйте кріп на підвіконні в кімнаті з хорошою освітленістю. Якщо знадобиться, встановіть додаткове освітлення (наприклад, люмінесцентні лампи потужністю в 40-80 Вт). Сьогодні існують спеціальні фітолампи. Підвісьте їх на висоті приблизно 50 см і здійснюйте підсвічування в ранкові години (протягом 5-6 годин).
7
Температурні умови також важливі. Для росту і розвитку кріп а оптимальна температура, яка не перевищує 17 ° С, а для дозрівання насіння - 20 ° С.
8
Раз на два тижні проводите підгодівлю рідким концентрованим добривом. Через 40-45 днів після появи сходів кріп а можна використовувати окремі пагони і листя в їжу.
Зверніть увагу
Інструкція, як виростити кріп на підвіконні. У городі кріп здатний рости практично на будь-якому грунті, але успішне вирощування кропу в домашніх умовах можливо тільки в родючій ґрунтової суміші, яку необхідно підготувати заздалегідь. Для цього з осені слід заготовити пухку садову землю і змішати її перед посівом з купленим нейтральним грунтом для кімнатних рослин.
Корисна порада
Процес вирощування вдома свіжої зелені нескладний і майже не вимагає матеріальних витрат. Зате скільки радості і користі! Зелень на підвіконні. В якості дренажу використовуй керамзит. Дуже важливо, щоб ніжні паростки отримували достатньо світла: купи яскраві лампи і встанови їх поруч із розсадою. Город на підвіконні - вирощуємо зелень. Лук, так само як петрушка і кріп, мало страждає від браку світла - можна обійтися і без додаткового освітлення.