Як поводитися вчителю з учнями.

На вчительських плечах лежить відповідальність не тільки за виховання і навчання учнів, а й за підтримання дисципліни в класі і створення дружньої атмосфери, яку пізніше підросли діти будуть згадувати із приємною ностальгією. Для цього слід дотримуватися ряду принципів.
Інструкція
1
Практично на кожному уроці під час вивчення нового матеріалу виникають шепоти, передача лінійок, ластиков, запасних ручок і т.д. Причина цієї «метушні» полягає в тому, що учням досить виснажливо освоювати нову тему, особливо, якщо говорить тільки вчитель. Якщо в класі почався «балаган», продовжите розповідь, але дуже тихим голосом. Цей спосіб залучення уваги працює завжди: коли фон різко стає тихим, діти починають прислухатися, а для цього потрібно припинити шарудіти і перешіптуватися.
2
Чи не підвищуйте голосу. Учні майже завжди хочуть випробувати терпіння вчителя, тому швидко починають шукати ниточки, якими можна буде маніпулювати. Наприклад, коли ви викликаєте в школу батьків, школяр може довго просити вас не робити цього, заплакати, закричати, образити або навіть погрожувати. В цьому випадку зберегти спокій досить складно, однак, вам потрібно відразу зрозуміти, чи будете ви непохитні у своєму рішенні чи все ж змініть гнів на милість.
3
Якщо ви оберете друге, діти навряд чи стануть вам довіряти, так як «розкусять» в вас нотки нерішучості, на які можна буде «тиснути» і далі. Так що краще давати тверду відповідь. До речі, це стосується і приємних моментів. Наприклад, якщо ви пообіцяли учням, що через два тижні вирушите з класом в похід, обов'язково стримаєте слово, незважаючи на будь-які зовнішні обставини. Тоді хлопці точно будуть вважати вас авторитетною особою.
4
Не забувайте хвалити школярів. Можливо, причина їхньої агресії або непосидючості складається в недоліку індивідуальної уваги. Похваліть за правильну відповідь, за якісно написану контрольну роботу, за виразне читання вірша чи навіть просто за красивий бантик або нову зачіску. Але не ділите учнів на «любимчиків і інших». Діти завжди відчувають це і починають ревнувати, що може привести до несподіваних і далеко не приємних наслідків.