Як в excel помножити стовпці. Як помножить стовпець на стовпець в excel.

В MS Excel перемножити стовпці можна, щонайменше, двома способами: з отриманням проміжних творів або без нього, якщо в таких творах немає необхідності. Для цього використовуються стандартні функції з групи математичних: «Зробимо» і «СУММПРОИЗВ».
Інструкція
1
Відкрийте книгу Excel з необхідними даними. Нехай, наприклад, у вас є таблиця з двома стовпцями даних: «обсяг» і «щільність». З них вам необхідно обчислити сумарну масу декількох речовин.
2
Помістіть курсор у комірку таблиці, в яку буде вписаний результат. В даному випадку це осередок поряд з графою «сумарна маса». Натисніть на головній панелі інструментів значок вставки функції (fx). Це викличе вікно вибору необхідної функції. Також його можна викликати, натиснувши знак автосуми? і вибравши в випадаючому меню «Інші функції ...»
3
У вікні виберіть групу функцій «математичні» і знайдіть у ній «СУММПРОИЗВ». З'явиться вікно, де треба ввести діапазони даних, для яких потрібно обчислити результат. Це можна зробити декількома способами.
4
Просто виділіть за допомогою курсору перший необхідний діапазон, і його позначення з'явиться в полі «Масив 1». Поруч з ним буде виведений той числовий ряд, який відповідає виділеної області даних. Те ж саме можна зробити, вказавши необхідний діапазон даних вручну у форматі C2: C6.
5
В полі «Масив 2» вкажіть наступний діапазон даних одним або іншим способом. Ви можете ввести для цієї функції від 2 до 30 масивів. Зверніть увагу, що для обчислення цієї функції необхідно, щоб числові ряди були вписані в таблицю з однаковою розрядністю. Тобто якщо дані в одному діапазоні вказані з точністю до сотих, то при множенні на цілочисельні значення їх також необхідно записати у форматі з точністю до сотих, наприклад, 11,00.
6
Таким способом ви отримаєте суму попарних творів двох рядів даних без проміжних обчислень. Якщо вам потрібно отримати той же результат, але із зазначенням кожного попарного твори, наприклад, для подальшого обчислення процентного співвідношення масових часток речовин, скористайтеся функцією «Зробимо».
7
Викличте зазначену функцію одним з наведених вище способів. Вона також знаходиться в групі «математичні». Тут вам доведеться заповнити поля «Число 1», «Число 2» і т.д. В полі «Число 1» вкажіть перший осередок з першого перемножуємо діапазону, в наступному полі - перший осередок з другого діапазону і т.д. Можна вказати до 30 аргументів. Натисніть ОК.
8
Проведіть автозаповнення осередків. Для цього схопите курсором правий нижній кут комірки з формулою і, утримуючи ліву кнопку миші, розтягніть область виділення на висоту стовпчика. Програма автоматично виконає перемножування кожної наступної пари осередків. Наприкінці отриманого ряду вставте функцію автосуми, якщо це необхідно.