Як акуратно вирізати в фотошопі.

Для створення колажів або поліпшення якості зображення часто потрібно акуратно виділити якийсь елемент або видалити фон навколо нього. Adobe Photoshop має багатим арсеналом інструментів для таких операцій. Вибір способу виділення залежить від форми об'єкта і кольору фону.
Інструкція
1
Якщо фон досить однорідний, зручно використовувати Magic Wand Tool («Чарівну паличку»). На панелі властивостей налаштуйте потрібне значення параметра Tolerance («Допуск»). Чим нижче це значення, тим вибірково діє інструмент. Клацніть мишкою по зображенню - «чарівна паличка» виділить суміжні області фону. Якщо має виділити кілька областей, використовуйте кнопку Add to selection («Додавання виділення») на панелі властивостей. Щоб скасувати операцію виділення, натисніть Ctrl + Z.
2
Якщо має виділити об'єкт з розмитими краями - наприклад, пишну зачіску або пухнасту шерсть - можна вибрати інструмент Background Eraser Tool («Фонова гумка»). Він виглядає, як оптичний приціл: гурток з хрестиком. Наведіть курсор так, щоб хрестик виявився над зовнішньою лінією виділяється об'єкта. Затисніть ліву кнопку миші і, не відпускаючи, обводьте фрагмент.
3
Інструмент видалить малюнок під хрестиком. Якщо змінюється малюнок фону, знову клацніть лівою клавішею миші, щоб дати інструменту новий зразок видаляється кольору. Щоб збільшити малюнок, використовуйте інструмент Zoom («Лупа»). Для переміщення об'єкта застосовується Hand («Рука»).
4
Натисніть D, щоб встановити кольори за замовчуванням. Перейдіть в режим редагування швидкої маски. Найзручніше для цього натиснути Q. Якщо вам потрібно виділити об'єкт з розмитими межами, виберіть м'яку кисть, з чіткими - тверду. Починайте зафарбовувати фрагмент. Ви побачите, що він покривається прозорою червоною плівкою - захисною маскою.
5
Коли закрасите об'єкт повністю, натисніть Q ще раз. Навколо цього елемента зображення з'явиться виділення. Натисніть Ctrl + Shift + I, щоб інвертувати виділення, і натисніть Delete або Backspace для видалення фону.
6
Якщо після видалення фону навколо об'єкта залишилася облямівка, в меню Layer («Шар») у групі Matting («Обробка країв») виберіть опцію Remove Black Matte («Видалити чорну облямівку») або Remove White Matte («Видалити білу облямівку »). Команда Defringe («Прибрати облямівку») видаляє будь-яку облямівку зазначеної ширини.
Нерідко для редагування фотографії або створення фото-колажу автору фото може знадобитися перенести зображення людини на новий фон. Однак, коли об'єкт має складний контур, наприклад, якщо потрібно вирізати фігуру людини з розгорнутими волоссям, звичні методи вирізання об'єкта з фону (наприклад, Lasso Tool) можуть не підійти. У цьому випадку вам допоможе проста методика вирізання складного об'єкта в фотошопі.
Інструкція
1
Завантажте в фотошопі потрібну фотографію зі складним контуром з безліччю півтонів, а потім клацніть на палітру каналів (Channels). По черзі натискайте на всі канали, наявні в палітрі, щоб визначити, який канал є самим контрастним. Зазвичай таким виявляється синій канал (Blue).
2
Скопіюйте синій канал, перетягнувши його вручну на іконку із зображенням чистого листа, після чого, залишаючись на копії каналу, виберіть на панелі інструментів опцію Dodge (освітлювач) і встановіть відповідний діапазон світності і експозицію в 100%.
3
На копії синього каналу акуратно обведіть інструментом освітлювача фон, не торкаючись контуру об'єкта, який вам потрібно вирізати. Зменшіть експозицію освітлювача до 15-30% і, збільшивши масштаб зображення, обведіть освітлювачем контур об'єкта, особливо уважно і обережно обробляючи проблемні фрагменти контуру (наприклад, волосся). Для таких областей зменшите розмір освітлювача до мінімуму, щоб не втратити потрібних деталей фотографії.
4
Тепер на панелі інструментів виберіть кисть (Brush Tool), встановіть максимальну жорсткість і виберіть на палітрі чорний колір. Зсередини повністю зафарбуйте чорної пензлем силует об'єкта, який потрібно вирізати, не наближаючись до країв.
5
Режим змішування в налаштуваннях кисті змініть з Normal на Overlay, встановіть нульову жорсткість кисті, а потім обведіть краю, акуратно повторюючи контури складних елементів напівпрозорої пензлем маленького розміру. Клацніть по копії каналу, затиснувши клавішу Ctrl, щоб виділити його.
6
конвертує виділення, натиснувши Ctrl + Shift + I, а потім клацніть на канал RGB, щоб завантажити фотографію в кольоровому варіанті. На палітрі шарів (Layers) створіть дублікат основного шару і додайте до нього маску шару. Після цього фон навколо об'єкта зникне, а об'єкт ви зможете використовувати в своїх цілях.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zuxSgHmVxEs