Як ловити окуня на блешню.

Окунь - поширена риба прісних водойм. Хоч він і дуже костистий, але все одно користується інтересом серед рибалок. Ловити окуня можна поплавковою вудкою, спінінгом, донками, на жерлиці. Найбільші особини зазвичай трапляються на живця, але, буває, і на блешню.
Вам знадобиться
  • - ледобур;
  • - човен;
  • - зимова вудка;
  • - спінінг;
  • - годівниця під мотиля;
  • - болісно;
  • - волосінь (краще мононитка).
Інструкція
1
Вирушити на риболовлю за окунем можна в будь-який час року, але найкраще ця риба ловиться на блешні восени і до весни, коли збирається великими зграями. Особливо посилюється його жор в ранкові та вечірні години. Краще ловити окуня на блешню взимку по льоду. Для цього вам знадобиться зимова коротка вудка.
2
У продажу є багато різних блешень, але на окуня виберіть сріблясті, більш помітні у воді. Хороші ті, які мають тригранну форму або з виїмкою, головне, щоб риба бачила гру світла при русі насадки. В якості гачка на блешні може бути трійник або двійник. При цьому окунь краще зачепиться і не зійде при виведенні.
3
Оберіть місце лову, пробурити лунку і приготуйте снасті. Опустіть насадку у воду і починайте «блеснить» - опускайте снасть і піднімайте її, головне, щоб вона не досягала дна. Зазвичай окунь вистачає наживку тоді, коли вона ще вагається кілька миттєвостей після опускання, але іноді особливо голодні особини можуть погнатися навздогін за вже піднімається блешнею.
4
Після того як окунь схопить насадку, відчувається щось ніби поштовху по вудлищу. Відразу ж зробіть різку підсічку і починайте витягати рибу. Якщо в цій лунці перестало клювати, то переходите до наступної. Для цього заздалегідь пробурити кілька, а ще краще - підгодувати мотилем заздалегідь, не менше ніж за половину доби до риболовлі. Для прикормки використовуйте спеціальні донні годівниці.
5
Окуня можна, хоча і не так успішно, ловити на блешню і на відкритій воді. Для цього знадобиться спінінг. Знову ж, заздалегідь визначте місця передбачуваного скупчення риби, до зими вона вже збирається у великі зграї в ямах. Рибалити можна як з берега, так і з човна. Останнє краще, бо є можливість «блеснить» по всій водоймі. Але снасть вже не опускайте в воду вертикально, як взимку, а невеликим розмахом закидайте на кілька метрів від човна або берега. Потім починайте змотувати лісочку на котушку, роблячи при цьому вправо-вліво невеликі ривки спінінгом. Якщо окунь схопить насадку, то підсікайте і витягуйте видобуток на берег.
Корисна порада
Лісочку вибирайте якомога тонше, в діапазоні від 0,08 до 0,15 мм. На дуже тонку, непомітну, окунь ловиться краще, але є ризик її обриву.