Як насадити опариша.

Багато рибалки нехтують опаришем з почуття огиди, а даремно, ця насадка якнайкраще підвищить шанси на хороший улов. Цих личинок синьою мухи можна купити в риболовецьких магазинах або виростити самому в домашніх умовах. На рибалку бажано брати тільки найбільших, тому що насаджувати опариша , а особливо дрібного, досить складно.
Вам знадобиться
  • - яйце чи інший білковий продукт;
  • - опариші;
  • - тирса, висівки або панірувальні сухарі;
  • - буряк.
Інструкція
1
Зваріть куряче яйце всмятку і зробіть збоку отвір. Додайте яйце на балконі або у дворі, якщо ви живете в приватному будинку. Накрийте чим-небудь від птахів, але так, щоб мухи могли проникнути і відкласти яйця. Через деякий час з'являться личинки, які будуть харчуватися яйцем і рости. Коли вони досягнуть максимального розміру (стежте, щоб не наступила стадія окукливания), зберіть опаришів пінцетом і вимийте. Після чого помістіть в тирсу, панірувальні сухарі або висівки і зберігайте при температурі близько нуля.
2
Можна виростити опаришів на будь-якому субстраті - на сирій рибі, м'ясі та інших білкових продуктах. Щоб у квартирі не відчувати неприємний запах гниття, краще займатися цією справою на дачі. При розкладанні утворюється трупна отрута, тому надіньте гумові рукавички або намагайтеся, щоб гниюча маса не потрапила на шкіру. А самі личинки до ретельного промивання водою беріть тільки пінцетом.
3
Можна пофарбувати опаришів в інший колір, наприклад, в червоний. Деякі риби краще клюють на наживку цього кольору. Просто помістіть личинки на ніч в тертий буряк. Для жовтого кольору досить витримати опаришів в панірувальних сухарях, крім придбання нового кольору, личинки стають набагато твердіше, набувають пружність і їх легше насаджувати на гачок.
4
Так як опариш має дуже ніжну структуру, то насаджують його на гачок так, щоб жало було відкрито. В іншому випадку риба може просто зірвати наживку. Візьміть личинку двома пальцями, утримуйте міцно, так як опариші дуже верткі. Зачепите жалом гачка за край задньої частини. Це там, де немає темної плями.
5
Якщо личинки дрібні, то насадите відразу кілька, проткнув їх тіло також в задній частині. При цьому намагайтеся опариша сильно не здавлювати, намагаючись його утримати - може порватися оболонка і витече внутрішня рідина. Це небажано, хоча все одно вийде виловити кілька рибин навіть на розчавлену личинку, поки вона не тримається на гачку.
6
Ще можна проколоти Ключко шкірку в задній частині опариша і вивести жало збоку личинки - посередині або ближче до кінця її тіла. Такий метод кращий для великих екземплярів з пружною шкірою.
Корисна порада
Для тривалого зберігання опаришів можна заморозити. Для цього покладіть їх прямо з тирсою в поліетиленові пакети і помістіть в морозилку. Температура при цьому не повинна бути нижче мінус 5 градусів С. Опаришів можна розморожувати тільки один раз, інакше вони загинуть.