Як клеїти акваріуми.

У наш час ринок зоотоварів дуже різноманітний. Тому початківці заводчики риб, як правило, набувають готовий акваріум. А ось захоплені акваріумісти зі стажем воліють склеювати їх самостійно. Адже саме так можна домогтися бажаного розміру та об'єму.
Інструкція
1
Для того щоб склеїти акваріум самостійно, необхідно в першу чергу підготувати матеріали. Скла для нього краще замовити, оскільки в майстерні їх ріже машина, і точність нарізки буде вищою. Скла слід вибрати товщиною 8-10 мм, оскільки більш тонкі можуть виявитися недостатньо міцними і не витримати тиску води. При замовленні уточніть, що вам необхідні скла саме для акваріума, так більша ймовірність, що майстри не допустять похибки.
2
Як тільки ви отримали скла, обробіть їх краю. Для цього під струменем води точильним бруском акуратно водите вздовж кромки. При цьому самі ребра обробляти не потрібно, оскільки герметик, яким ви будете склеювати виріб, краще схоплює гладкі поверхні. Обробка кромки необхідна, щоб в майбутньому ви не поранилися при установці і миття акваріума.
3
Як тільки ви обробили краю, вимийте стекла від пилу і протріть ганчіркою, змоченою в ацетоні, щоб знежирити склеювані поверхні. По краях стекол з відступом 3-4 мм необхідно приклеїти малярний скотч або ізоляційну стрічку, щоб шов від герметика був рівним і акуратним.
4
Далі необхідно взяти бічну і задню поверхню майбутнього акваріума. Розташувати їх слід під прямим кутом. Краще, якщо ви закріпіть конструкцію за допомогою скотча. Потім обережно нанесіть герметик в кут, який утворюється між поверхнями стекол. Надлишки герметика можна видалити, використовуючи гумовий шпатель.
5
Аналогічним чином потрібно зібрати решту скла. До задньої поверхні приклеюється друга бічна скло, потім зовнішнє, а після вся конструкція ставиться на дно. Головне, не поспішайте. На склейку у вас може піти кілька днів. Уважно стежте, щоб герметик лягав рівно і ретельно висихав.
6
Щойно акваріум буде готовий, необхідно наклеїти ребра жорсткості. Для невеликих акваріумів їх клеять довільно, а для виробів обсягів понад 50 л - вздовж довгих стінок. Це сприяє зменшенню тиску води на скла.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PRf_gucXvlg
Конструкції акваріумів вельми різноманітні. Звичайний прямокутний каркасний акваріум як і раніше актуальний, оскільки його зручніше обслуговувати, ніж круглий. До того ж він набагато міцніше, ніж акваріум без металевого каркаса.
Вам знадобиться
 • Залізо для покрівлі - смуги шириною 10 см, товщиною 1,5 мм
 • Скло віконне або вітринне товщиною 4,3 мм
 • Фарба масляна
 • Епоксидна смола
 • Отвердитель
 • Розчинник для епоксидної смоли
 • Цемент будівельний просіяний
 • Пластифікатор (дібутілфтолат)
 • Склоріз
 • Рукавички гумові
 • Захисні окуляри
 • Паяльник 150-200Вт
 • Припій
 • Паяльная кислота
 • Ніж
 • Ножиці по металу
 • Киянка
 • Напильник
 • Наждачний папір
 • Слюсарний робочий стіл з лещатами
Інструкція
1
Для акваріума з розміром дна 25х30 см і висотою 40 см виріжте 4 металеві смуги довжиною 25 см, 4 - по 30 см, 4 - по 40 см. Смуги зігніть уздовж так, щоб з них вийшов куточок.
2
З смуг по 25 і 30 см спаяти торці каркаса. З'єднайте їх між собою смугами по 40 см. За допомогою напилка і наждачного паперу зачистите шви.
3
Зі скла виріжте днище, бічні і торцеві стінки. Розмір їх повинен бути на 20 мм менше зовнішніх граней акваріума. Скла не повинні упиратися в каркас і один в одного. В іншому випадку вони можуть лопнути. Протріть скла і каркас розчинником для знежирення.
4
У чистій широкому посуді приготуйте замазку. Засипте просіяний цемент. На вмазиваніе одного скла необхідно 2 склянки цементу. Зробіть в цементі ямку і почніть лити туди епоксидну смолу. Розмішуйте і розминайте руками масу до консистенції густого тіста. Додайте пластифікатор у кількості, яка дорівнює кількості затверджувача (залежно від витрати смоли). Знову ретельно перемісити суміш. Якщо вона недостатньо рідка, можна додати розчинник. Наприкінці додайте затверджувач і ще раз перемісити.
5
Поверніть акваріум на бік так, щоб сторона, з якою ви в даний момент працюєте, лежала на рівній поверхні. З замазки скачайте довгі валики і покладіть їх на каркас по периметру скла. Вирівняйте валики. Покладіть зверху знежирене скло і з силою притисніть його до каркаса, враховуючи, що надалі скла не повинні торкатися один одного. При цьому через країв скла буде видавлений надлишок замазки. Видаліть його ножем, не перевертаючи каркас. Покладіть на скло вантаж і залиште приблизно на 12 годин. Через 12 годин поставте акваріум вертикально і за допомогою ножа зріжте надлишок замазки із зовнішнього боку. Таким чином вклейте всі інші скла. Спочатку вклеюються бічні стекла, потім торцеві, а в останню чергу - днище. Після цього зсередини каркаса ізолюйте замазкою внутрішню частину полки, тобто верхньої металевої частини каркаса. Повне застигання замазки відбувається за 48 годин.
6
Протріть акваріум розчинником зсередини і зовні. Наповніть акваріум доверху водою. Зазвичай акваріуми, виготовлені за цією технологією, досить жорсткі і не мають течі. Якщо текти буде виявлена, ізолюйте її тим же складом, попередньо просушивши акваріум. Злийте воду і пофарбуйте каркас акваріума світлою олійною фарбою. Не забудьте пофарбувати і верхню полицю акваріума.
7
Знову заповнити акваріум водою на дві доби. Це потрібно для того, щоб видалити зі швів шкідливі розчинні речовини, що містяться в замазці. Через дві доби злийте воду і вимийте акваріум з використанням харчової соди. Ретельно сполосніть його, після чого наповніть водою і посадіть рослини. Перед тим, як поселити рибок, бажано, щоб акваріум постояв з рослинами тиждень-другий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dR69l4p8TW8
Зверніть увагу
Металеві смуги спаиваются один з одним внахлест.Работу з металом необхідно проводити в окулярах і в рукавичках, оскільки використовується кіслота.Лучше зробити побільше замазки. Якщо її не вистачить, то додати пізніше буде вже невозможно.Замазка не повинна довільно розтікатися по поверхні. Якщо вона розтікається, додайте ще цементу.
Корисна порада
Замість покрівельного заліза можна взяти металевий куточок 20х20 мм завтовшки 3 мм. В цьому випадку каркас необхідно замовити зварнику. Скла вклеюються гумоподібним герметиком (УТ-32, У-30, ГСБ або авіаційний марки ГА) .Щоб при вмазиваніі каркас і скло не прилипали до столу, підкладіть під нього старі поліетиленові пакети. Надлишок замазки можна використовувати для ізоляції верхньої відкритої частини каркаса. Як вантаж при вклеюванні скла можна використовувати трилітрову банку з водою.