Як намалювати сонячні промені. Як у фотошопі сдлеать промені сонця.

Промені сонця, що проходять крізь хмари, надають пейзажу мальовничий вид. На жаль, таку сцену не завжди вдається закарбувати за допомогою фотоапарата. Втім, можна намалювати промені в програмі Photoshop і накласти їх на знімок.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - фотографія.
Інструкція
1
Відкрийте знімок, відповідний для накладення ефектів освітлення, в редакторі Photoshop. Промені буде потрібно відредагувати, не зачіпаючи знімок. Щоб отримати таку можливість, додайте поверх нього новий шар поєднанням Ctrl + Shift + N.
2
Увімкніть інструмент Polygonal Lasso і створіть виділення у формі витягнутої трапеції. Заповніть його білим кольором за допомогою інструменту Paint Bucket або зафарбуйте інструментом Brush. Скасуйте виділення опцією Deselect меню Select або поєднанням Ctrl + D. Отримана фігура буде заготівлею для променя.
3
Застосуйте до заготівлі розмиття. Для цього відкрийте настройки фільтра опцією Motion Blur групи Blur меню Filter. Встановіть величину розмиття, орієнтуючись на зміну картинки у вікні документа. Кут розмиття повинен приблизно збігатися з кутом нахилу розмивної фігури. В цьому випадку у вас вийде промінь світла з непрозорим верхнім краєм і растушевкой на нижньому.
4
Для створення променя з непрозорою серединою і растушевкой на обох краях застосуєте до заготівлі опцію Gaussian Blur, яку нескладно виявити в тій же групі. Відрегулюйте величину розмиття тим же способом, що і для фільтра Motion Blur.
5
Одного променя для додання фотографії живописного виду може виявитися недостатньо. Скопіюйте вже створений шар зі світлом клавішами Ctrl + J, включите Move Tool і посуньте копію променя в сторону. Можете зробити світловий ефект прозорішим, зменшивши величину Opacity для шару. Опція Free Transform меню Edit дозволить зробити промінь ширше або тонше.
6
Зберіть всі промені на один шар, застосовуючи до верхнього шару опцію Merge Down меню Layer, поки в документі не залишиться тільки фото і шар зі світлом. Опцією Reveal All групи Layer Mask меню Layer створіть маску на шарі з променями. Застосувавши інструмент Brush, обробіть маску чорним кольором в тих областях, де променів не повинно бути видно. Це можуть бути об'єкти переднього плану, що знаходяться між променями і камерою.
7
Якщо потрібно, змініть колір променів. Для цього скористайтеся опцією Hue/Saturation групи Adjustments меню Image. Включіть в налаштуваннях опцію Colorize і налаштуйте відповідний відтінок.
8
Збережіть відредаговане фото в файл з ім'ям, відмінним від назви оригінального знімка, застосувавши опцію Save As меню File.