Як виробити голос. Як поставити голос самостійно.

Красивий і звучний голос - важлива складова привабливого й незабутнього образу. Допомогти зробити голос мелодійним і сильним можуть такі фахівці, як логопед, лікар-фониатр, викладач сценічної мови. Якщо ж немає можливості звернутися до професіоналів, спробуйте зайнятися розробкою голос а самостійно.
Вам знадобиться
  • - магнітофон;
  • - дзеркало;
  • - збірка драматичних творів.
Інструкція
1
Запишіть на магнітофон власний голос . Краще зробити запис двох уривків: спочатку прочитайте який-небудь текст з виразом, так, як якщо б ви зверталися до великої аудиторії, а потім розкажіть просту історію або поговоріть про все, що прийде в голову, тим же голос ом і в тому ж темпі, які ви використовуєте у звичній обстановці. Проаналізуйте отримані записи, визначте, які недоліки ви чуєте у своїй промові: можливо, ваш голос здасться вам невиразним, глухим, занадто тихим або, навпаки, занадто гучним. В уривку, зверненому до публіки, ви можете почути непотрібну напругу, зривається дихання, прискорений темп.
2
Якщо у вас є захворювання дихальних шляхів, їх необхідно вилікувати. Дуже часто хронічний нежить або бронхіт спотворюють природний голос . Випрямитеся, якщо ви сутулитеся, постійно стежте за поставою - таким чином, формування голос а не буде утруднятися незручним положенням внутрішніх органів. Розслабтеся, постарайтеся зняти м'язовий затиск.
3
Контролюйте гучність власного голос а. Попросіть близьких вам допомогти - з їхньої реакції вам буде легше орієнтуватися, наскільки тихо або голосно ви говорите. Як можна більше читайте вголос і співайте. Так виробляється звичка стежити за темпом і ритмом мови, регулювати дихання. Візьміть збірник п'єс і "розігруйте" їх самі з собою. Читаючи за різних персонажів, ви будете вчитися інтонувати промову, робити її емоційно багатою.
4
Використовуйте наступні вправи: 1. Вставши прямо і опустивши руки, вимовляєте голосні звуки, не порушуючи наведеної послідовності (І, Е, А, О, У). Кожен звук вимовляєте на видиху до тих пір, поки вистачає дихання, потім зробіть паузу, глибоко вдихніть і почніть наступний звук. Повторіть 3 раза.2. Лежачи на спині, покладіть праву руку на живіт, а ліву покладіть під поперек. Глибоко вдихніть через ніс, при цьому повинні випнути м'язи живота. Потім видихніть через рот, вимовляючи звуки С і Ш. Видих повинен бути плавним і протяжним, м'язи живота на видиху скорочуються і втягуються. Повтріте 3-5 раз.3. Повільно ходите по кімнаті, при цьому на кожен вдих-видих повинні доводитися два кроки. Поступово подовжите час видиху до 8-10 кроків. 4. Зробіть вдих, закрийте рот і тяніе звук "М", поки вистачає дихання. Якщо ви все робите правильно, ви відчуєте, як губи злегка вібрують. Повторіть вправу 3 рази, кожного разу збільшуючи гучність "мукання".
Зверніть увагу
Відмовтеся від куріння. Ця шкідлива звичка здатна зробити голос хрипким і глухим.
Слабо характерні люди рідко оцінюються позитивно. У моді нині сильний характер, амбіційність, вміння постояти за себе. Якщо і ви вирішили зміцнити характер, вам доведеться оголосити війну своїх недоліків і приготуватися до тривалих боїв з власними слабкостями.
Інструкція
1
Зрозумійте, чого ви хочете. Це вкрай важливо. Без цього не варто й починати. Слабкість характеру найчастіше проявляється там, де ми намагаємося зробити щось всупереч своїй волі і бажанням. Вам потрібно навчитися відокремлювати особисті прагнення від тих, які нав'язані вам суспільством, колегами, батьками або друзями. Для цього треба займатися самоаналізом. Можна вести щоденники намірів і досягнень, де відзначати, які досягнення були зроблені заради вас, а які - заради інших. Можна звернутися до психолога.
2
Проводьте тривалі тренування з вироблення нових якостей особистості. Найпоширеніша помилка у боротьбі зі своїми вадами полягає в тому, що ми здаємося після першої або другої невдалої спроби. Складіть план досягнення мети, пункти плану зробіть реалістичними. Відомий олігарх Борис Березовський, наприклад, пропонує техніку збільшення доходу, яка ідеально відображає те, що ми називаємо тривалими тренуваннями якостей. Він пропонує збільшувати дохід на 10% щомісяця. 10% - це дуже маленька сума. З таким кроком збільшення заробітку реально зробити і простому вчителю, і менеджеру середньої компанії. А якщо ви ставите собі свідомо завищені цілі, то ризикуєте вибути з боротьби з собою після першого ж невдач, які в такій ситуації неминучі.
3
преміюють свої досягнення. Кожен вдало зроблений крок робіть приводом відзначити свою маленьку перемогу над недоліком. Якщо говорити про спробу стати багатшими, то за кожен місяць, у якому ви вдало виконали крок по 10% -ному збільшенню доходу, влаштовуйте собі маленький сюрприз. Це може бути похід на концерт улюбленої групи або улюблені делікатеси, які в повсякденному житті ви дозволити собі не можете.
4
Аналізуйте недоліки. Карати себе за них не варто. Краще сісти і розібратися, чому в цей раз ваш невеликий крок на шляху до зміни себе не вдався. Що завадило? Які дії варто виключити або вдосконалити? Хто допомагав? Хто заважав? Активно використовуйте ресурси оточення і особисті ресурси для того, щоб удосконалювати кожен крок на шляху до успіху.
5
Вчіться новому. Припустимо, ви плануєте навчитися вільно говорити з людьми, бути риторично підкованим. Не лінуйтеся день від дня читати нові тексти з риторики. Ходіть на тренінги, беріть участь в складних дискусіях. Весь час помічайте нове, не освоєний вами поле знань, освоюйте їх у міру можливостей.
Корисна порада
Для того, щоб виробити сильний характер і зуміти подолати свої слабкості, вам потрібно перестати занадто строго судити себе і свої вчинки. Помірність, поступовість в оволодінні новою якістю характеру допоможуть вам стати сильніше і підвищать впевненість у собі.