Як вибрати стратегію підприємства.

Від того, яку стратегію вибере компанія на початку своєї діяльності, багато в чому залежить її успіх на ринку. Лише чітко слідуючи вірно заданому напрямку, можна домогтися поставлених цілей.
Інструкція
1
Проаналізуйте зовнішнє середовище. Сюди можна віднести діяльність ваших конкурентів по ринку, споживчі запити і ставлення до вашого продукту, настрої партнерів, інвесторів, акціонерів і т.д. Чим більш конкретною інформацією ви будете володіти, тим більше шансів у вас буде не помилитися при виборі стратегії.
2
Проведіть SWOT-аналіз. Він передбачає виявлення сильних і слабких сторін вашої організації та заснованих на них можливостей і загроз підприємству. Коли перед вами буде знаходитися чітка картина реального стану справ, ви зможете більш раціонально підійти до вибору стратегії.
3
Якщо в результаті проведених аналізів з'ясувалося, що успішність діяльності вашої організації багато в чому залежить від конкурентів, зверніть увагу на стратегію , яка передбачає лідерство у витратах. Тут ви повинні мінімізувати витрати на виробництво, зберігання і транспортування товарів. Тоді ви зможете запропонувати свій продукт за нижчими цінами, ніж ваші конкуренти. Саме таким чином вирішується проблеми високо конкурентного ринку.
4
Виберіть стратегію зростання, якщо ринкові умови на даний момент сприяють цьому. Наприклад, це можливо тоді, коли не передбачається серйозних загроз, і ви можете запропонувати цікавий і унікальний товар, що значно відрізняється від уже присутніх на ринку. Причому ви можете не тільки почати випуск нової продукції в рамках цієї стратегії, а й вийти з уже наявним продуктом на нові ринки. При виборі цієї стратегії будьте готові на вкладення в маркетинг і рекламу.
5
Зупиніть свій вибір на стратегії скорочення, якщо проведений аналіз вказав на те, що продаж товару не приносить належної прибутку і не має перспектив. Якщо ви бачите, що бізнес позбавлений майбутнього, слід зменшити до мінімуму всі витрати з виготовлення товару і оплату праці і направити всі сили на збут наявної продукції. Дана стратегія носить назву «збору врожаю».