Як в'язати великий палець.

В'язані вироби можуть стати гідною прикрасою вашого гардеробу і непоганим подарунком за будь-що. Навіть елементарні рукавички і рукавиці ваші близькі та друзі по достоїнству оцінять, особливо в холодну пору року або період міжсезоння. Так що беріть спиці і беріться за работу.По принаймні, зв'язати рукавиці під силу кожній майстрині.
Вам знадобиться
  • - нитки для в'язання;
  • - п'ять спиць;
  • - шпилька;
  • - циганська голка з ниткою.
Інструкція
1
Змайструвати рукавиці - завдання, яке під силу здолати навіть починає умільці. Головне в роботі - посидючість і бажання майстрині створити своє неповторне виріб. І звичайно ж, знадобиться вміння працювати на п'яти спицях і знання основних петель - лицьових, виворітних і накиду. Найскладнішим у виготовленні рукавиць є вив'язування великого пальця. Хоча, якщо скористаєтеся наступними порадами, то переконаєтеся, що це зовсім не важко.
2
Деякі майстрині перед в'язкою великого пальця попередньо знімають кілька петель з робочою спиці, а потім добирають необхідну кількість петель звичайним способом. Після чого в'яжуть по колу лицьовими петлями і закривають палець , коли він досягне потрібної довжини. Але в цьому випадку палець може вийти незручним і буде тягнути.
3
Другий варіант в'язки краще, але для нього потрібні будуть ще й петлі-накиди. Щоб скористатися даним способом, пров'яжіть частина рукавиці до пальця, як того передбачає в'язка. Починайте спочатку з гумки. Її можете провязать малюнком, що складається послідовно з двох лицьових і двох виворітних петель, або використовувати схему «один-один» (лицьова - виворітна). Зручністю в'язки по колу (саме такий спосіб застосовується на п'яти спицях) є те, що в даному випадку кожен ряд малюнка в'яжеться однаково.
4
Після того як гумка досягне потрібної довжини, переходите до долоні. Пров'яжіть десять-п'ятнадцять рядів лицьовими петлями. Якщо з тильного боку ви використовуєте малюнок, в'яжіть за схемою. Прикладіть рукавицю до руки. Вам необхідно дов'язати виріб до основи великого пальця.
5
Потім на першій спиці (рахуючи від початку малюнка) пров'яжіть половину петель лицьовими. Після зробіть накид. І в'яжіть далі лицьовими. Другий ряд виконайте лицьовими. Третій ряд: знову пров'яжіть половину петель, потім зробіть накид, пров'яжіть одну петлю, і - знову накид. Разом з накидами у вас повинно вийти три петлі майбутнього пальця. Четвертий ряд в'яжіть лицьовими. П'ятий - за схемою: половина петель лицьовими, накид, три лицьових, накид, лицьові. Таким чином, кожен непарний ряд у вас буде додаватися по дві петлі, які в подальшому і будуть великим пальцем рукавиці.
6
Коли ви пров'яжете потрібну кількість петель (залежно від розміру виробу воно може бути від 9 до 25), зберіть майбутній палець на шпильку або нитку і продовжуйте в'язання.
7
Закінчивши рукавицю, зв'яжіть палець . Розподіліть зібрані петлі на три спиці і в'яжіть по колу до тих пір, поки довжина не досягне підстави нігтя. Тепер необхідно закрити палець . Для цього останні дві петлі на кожній спиці пров'язуйте в одну. В результаті у вас повинно залишитися на спицях по одній петлі. Зв'яжіть їх в одну. І ваш палець готовий. Залишається тільки заправити «хвостик».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=E4EHgr0OgsA