Як намалювати рівне коло. Як вирізати кругв папері.

Якщо перед вами стоїть завдання намалювати рівний коло , то для її виконання досить дістати циркуль. Однак, якщо спеціальних пристосувань під рукою немає, то вас виручать деякі хитрощі.
Вам знадобиться
  • циркуль, трафарети кіл, нитка, голка, олівець, лінійка
Інструкція
1
Одним з найбільш простих способів намалювати окружність є використання виготовленого заздалегідь трафарету. Такі існують у вигляді спеціальних лінійок, а також легко виготовляються самостійно з картону або пластику. Для креслення кола необхідно докласти трафарет до поверхні, закріпити його і провести під коло його стінок олівцем або ручкою. Трафаретом може служити якийсь предмет, який можна обвести під коло , наприклад, картонна підставка під кружку.
2
Якщо циркуля або трафаретів під рукою немає, то можна скористатися нескладним способом з голкою і ниткою. Міцно прив'яжіть один кінець нитки до голці, а другий - до олівця або ручці. Відстань між ними є радіусом кола. Встановіть голку в намічений центр, а олівець прикладіть до паперу на відстані радіуса. Нитка повинна бути сильно натягнута. Складність цього способу в тому, що нитка під час креслення не повинна опускатися або підніматися по голці або рисующему предмету.
3
При певній вправності можна обійтися тільки олівцем і лінійкою. Поставте крапку, яка буде серединою коло а. Проведіть через неї багато ліній. За допомогою лінійки поставте крапку на всіх відтинках. Відстань від центру коло а до цієї точки буде радіусом. З'єднайте точки штрихами від руки. Чим більше ліній ви накресліть і чим менше буде відстань між ними, тим рівніше вийде окружність.
4
Якщо під рукою крім олівця або ручки нічого немає, можна скористатися способом жорстко закріпленої руки. Міцно зафіксуйте олівець будь-яким зручним вам хватом, залишивши мізинець вільним, встановіть його в центр майбутньої окружності. Напружте кисть і максимально міцно придавите мізинець до аркуша. Проверніть під пензлем папір під коло пальця. Необхідно зауважити, що ідеально рівну окружність за допомогою цього способу отримати дуже складно.