Як знайти закладки в Опері.

Майже всі елементи меню Opera можуть бути налаштовані користувачем на свій розсуд. У ході експериментів або в результаті збою в роботі браузера той елемент, який забезпечує доступ до списку закладок, може бути втрачений і його відображення в меню доведеться відновлювати. Шукати закладки (точніше, який зберігає їх файл) іноді доводиться і при перенесенні їх в інший комп'ютер або після переустановлення ОС.
Вам знадобиться
  • Браузер Opera.
Інструкція
1
В меню Opera повний список закладок відкривається з використанням окремої кнопки - на ній зображена п'ятикутна зірочка. Якщо в меню вашого браузера вона не відображається, правою кнопкою миші по будь-якій вкладці і виберіть у контекстному меню пункт «Оформлення» у розділі «Налаштувати».
2
Перейдіть на вкладку «Кнопки» відкрився вікна налаштувань і клацніть по рядку «Браузер» у списку «Категорія». У переліку доступних кнопок знайдіть «Закладки» і перетягніть на панель меню браузера. Після цього вікно налаштувань можна закрити.
3
Щоб знайти файл, що зберігає закладки Opera у власному форматі цього браузера, вам буде потрібний файл-менеджер - запустіть його, наприклад, вибравши пункт «Комп'ютер» в головному меню ОС Windows або натиснувши поєднання клавіш Win + E.
4
Знайдіть у браузері адресу потрібного файла. Для цього розкрийте його меню клацанням по кнопці із стилізованим логотипом Opera або натисканням клавіші Alt. Перейдіть у розділ «Довідка» і виберіть пункт «Про програму». Opera відобразить сторінку з довгим списком самої різної інформації, серед якої буде і потрібний вам адресу файлу - він поміщений навпроти напису «Закладки» в секції з назвою «Шляхи» і виглядати повинен приблизно так: E: UsersDollAppDataRoamingOperaOpera? Ookmarks.adr.
5
Скопіюйте адресу в буфер обміну - виділіть його та натисніть клавіші Ctrl + C. Потім перейдіть у вікно «Провідника» і клікніть лівою кнопкою миші адресний рядок. Вставте скопійований адресу файлу (Ctrl + V), але його назва - bookmarks.adr - видаліть з рядка. Потім натисніть на клавіатурі кнопку Enter, і менеджер файлів відкриє вікно з вмістом папки, в якій зберігається потрібний файл. Знайдіть його по імені, виділіть і скопіюйте. Після цього файл можна помістити на потрібний носій, відправити електронною поштою, перемістити на флешку і т.д.