Як краще займатися гімнастикою.

Багато дівчат в своєму прагненні знайти гарну фігуру і поліпшити самопочуття намагаються займатися більш інтенсивно. Але непідготовлене тіло насилу переносить високі навантаження, і заняття фітнесом замість задоволення стають справжньою мукою. Щоб ваш організм звикав до навантажень поступово, почніть робити щодня звичайну гімнастику.
Вам знадобиться
  • - гімнастичний килимок;
  • - велике дзеркало.
Інструкція
1
Завжди починайте заняття з найпростіших вправ і поступово переходите до більш складним. Те ж саме стосується і кількості повторень, не прагніть виконати максимальну кількість нахилів або присідань. Орієнтуйтеся на своє самопочуття. Після занять ви повинні відчувати приємну втому.
2
Обов'язково починайте тренування з легкої розминки. Походіть, високо піднімаючи коліна, зробіть кілька махів руками. Тільки розігрів м'язи і суглоби приступайте безпосередньо до занять.
3
Фізіологи багато сперечаються про найзручнішому часу для занять спортом. Останні розробки в цій області говорять, що вечірні години більше підходять для силових вправ, наприклад, з гантелями. Навантаження в цей час викликають прискорений ріст м'язів.
4
Якщо ви хочете схуднути, займайтеся вранці. В цей час у вашій крові найвищий рівень кортизолу, який відповідає за згоряння ліпідів.
5
Якщо є можливість, займайтеся на свіжому повітрі. В холодну пору року одягніться відповідно погоді, але ніколи не пропускайте тренування. Якщо такої можливості немає, хоча б відкрийте вікно.
6
Одяг має бути зручним і вільним. Не соромтеся займатися без одягу, якщо вас ніхто не бачить. Чим більше відкрита площа тіла, тим активніше йде обмін речовин.
7
Не забудьте покласти на підлогу гімнастичний килимок або товстої махровий рушник. Багато вправи виконуються в положенні лежачи на підлозі, і такий предмет вам обов'язково знадобиться.
8
Починайте тренування з вправ для найпроблемніших зон. Поки у вас достатньо сил, ви будете виконувати рухи з максимальною амплітудою і правильною технікою. На тлі втоми в кінці заняття якість ваших рухів буде значно гірше.
9
Займайтеся перед дзеркалом, щоб контролювати свої рухи.
10
Намагайтеся дихати правильно. Не завадить перед тренуванням і після неї зробити кілька дихальних вправ. Не затримуйте дихання під час виконання вправ, ваше дихання має бути рівним т вільним.
11
Займайтеся під музику. Бадьора ритмічна мелодія дозволить вам займатися більш інтенсивно і зробить тренування цікавіше.
12
Не розраховуйте на швидкий результат. Основна заду такої гімнастики - підготовка організму до серйозніших навантажень. Завдяки регулярним заняттям гімнастикою ви поліпшите аеробну витривалість і зміцните серцевий м'яз.
Художня гімнастика сьогодні є одним з найбільш захоплюючих і красивих видів спорту. Щоб займатися художньою гімнастикою, необхідні особлива гнучкість, вроджена грація, пластичність і відчуття ритму. Якщо у людини в юному віці помітні всі ці задатки, він зможе добитися значних результатів на цьому терені.
Починати займатися гімнастикою можна в будь-якому віці, однак, прийшовши в секцію, наприклад, років в 20-25 можна добитися чогось тільки особисто для себе. А якщо говорити про змагання, то при відборі кандидатів дотримується жорсткий віковий ценз. Вік дитини, якого візьмуть в секцію по заняттю художньою гімнастикою, як правило, становить 3-5 років. Адже чим молодша дитина, тим більш гнучко його тіло і швидкі рухи. Дітям, яких взяли в спеціальну школу, треба буде пройти досить жорсткий відсів. З них для навчання гімнастики залишаються тільки добре фізично підготовлені і сильні духом. Насамперед необхідно вибрати відповідну спортивну секцію або школу художньої гімнастики. При цьому необхідно орієнтуватися на поставлену мету. Якщо ви, як батьки, мрієте про велику спортивну кар'єру для дитини і повністю впевнені в його здібностях, віддайте перевагу серйозної спортивної школі зі штатом досвідчених тренерів, які підготували свого часу чемпіонів в гімнастиці. Якщо ж метою є тільки розвиток координації рухів, пластичності, гнучкості і красивої постави у вас або вашої дитини, підійде будь-яка секція, де навантаження і вимоги дещо нижче. Починаються заняття з майбутніми гімнастами з розтяжок. Щоб перші заняття не були надто болючими, збільшення гнучкості відбувається поступово. При цих вправах кожен тренер намагається визначити рівень гнучкості спортсменки і відповідно до цього підібрати комплекс вправ для поліпшення розтяжки. З самого початку готуйте дитину до того, що тренування буде примушена певних зусиль, без яких неможливо досягти серйозних успіхів у спорті. Необхідно приготуватися приділяти серйозних тренувань багато часу. Прості гімнастки, які виконують програму майстра спорту, займаються близько 5 годин на день. Діти 4-5 років спочатку тренуються по годині на тиждень. Трохи пізніше їх переводять на тренування по 3 години на тиждень. Тривалість тренувань з часом збільшується до півтора, двох і трьох годин. До 8-9 років діти вже займаються 5 разів на тиждень по 3 години.