Як намалювати спідометр.

Спідометри прийнято зображати на рекламних матеріалах, коли потрібно підкреслити швидкість роботи пропонованого товару або виконання рекламованої послуги. Особливо часто до цієї метафорі вдаються інтернет-провайдери.
Інструкція
1
Виберіть форму циферблата спідометра. Він може бути круглим або напівкруглим, з плоскою стороною внизу. Якщо він об'єднаний з іншими приладами, наприклад, тахометром, Паливним і т.п., намалюйте загальний циферблат, що має форму трапеції з округленими кутами. Спідометри з циферблатами інших форм зустрічаються порівняно рідко.
2
Першої намалюйте стрілку, оскільки вона знаходиться на передньому плані. Якщо ж намалювати її після поділів і написів, частина їх доведеться стерти, тому так поступайте лише в тому випадку, якщо малюєте олівцем. У круглого спідометра стрілка починається в середині окружності, у напівкруглого - в середині плоскої лінії. У другому випадку частина її розташована за межами видимої частини циферблата. Товщина стрілки зменшується від початку до кінця. Розташуйте її так, щоб вона вказувала майже на останнє поділ.
3
Сама шкала з розподілами повинна займати на круглому спідометрі приблизно дві третини довжини окружності, а на полукруглом - майже весь півколо. Вона повинна перебувати на деякій відстані від кордонів циферблата. Ділення нанесіть рівномірно через кожні 10 кілометрів на годину. Непарні ділення нумерувати не обов'язково. Градуювати спідометр слід з деяким запасом порівняно з максимальною конструктивної швидкістю транспортного засобу, наприклад, у мопеда останнє поділ може символізувати швидкість в 60 або 70 км/ч, незважаючи на те, що насправді він може розвивати не більше 50. На спідометрі вантажівки , автобуса, тролейбуса останнє поділ зазвичай відповідає швидкості в 120 км/ч, малолітражного легкового автомобіля - 180, автомобіля високого класу - 200. В середині шкали, трохи нижче її центру, нанесіть позначення розмірності - км/ч. Малюючи в кольорі, можна зробити ділення з швидкостями від 100 км/год і вище червоними.
4
Якщо зображення спідометра використовується в рекламі провайдера, його градуювання може відрізнятися від класичної. Так, у разі, якщо провайдер забезпечує швидкість доступу в 10 мегабіт в секунду, поряд з останнім поділом може розташовуватися число 12, а стрілка - вказувати на розподіл 10. Відповідно слід змінити і позначення розмірності на МБ/с.
5
Сучасний спідометр не може обійтися без одометра. Якщо він механічний, намалювати доведеться два лічильника - над і під центром. Вони є барабанними, тобто, між цифрами розташовані вертикальні лінії, що позначають межі окремих барабанів. Електронний одометр має дисплей, розташований під центром циферблата. Він світиться зеленим або жовтим, і на ньому розташовані дві або три рядки прямокутних цифр. Подивитися, як вони виглядають, можна на калькуляторі.