Як в'язати шапку для дітей. інструкція Як в'язати шапочку для немовлят гачком.

Мода не стоїть на місці, в тому числі і на шапочки для діток. Різна величина і кількість помпонів, фасон самого головного убору, структура пряжі дають просто необмежений простір для фантазії. Тим більше, що добре пов'язане виріб може послужити чудовим подарунком для малюка.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці.
Інструкція
1
Зніміть мірки з голови дитини. Для в'язання віддайте перевагу м'якій пряжі, бажано без довгих волокон, інакше вони будуть дратувати обличчя. Крім цього, щоб шапочка вийшла красивою і з ідеальною в'язкою, виберіть нитки з рівною структурою. Шапка складатиметься з подвійного підгину і основної частини з помпонами. Перед роботою обов'язково зв'яжіть зразок.
2
Наберіть на спиці парна кількість петель, наприклад, 80 петель. 1 ряд пров'яжіть лицьовими петлями, другий виконайте виворітними. З кожним наступним рядом працюйте по малюнку. Не забувайте на початку кожного ряду знімати кромочную петлю, яка формує рівні краї полотна. Зробіть всього 10 рядів. Тепер в'яжіть за схемою «зубчики»: * 1 накид, 2 петлі разом, виконані лицьовими *. Назад в'яжіть по малюнку, тобто виворітними петлями. Саме в цій області згодом будуть розташовуватися зубчики, які добре формуються при згині.
3
Продовжуйте в'язати ще 10 рядів лицьової гладдю, після чого знову повторіть зазначену вище схему «зубчики». Виворітну сторону пров'яжіть виворітними петлями. Все це дає щільну гумку, а також подвійний підворіт по обхвату голови. Причому як по верхній, так і по нижній стороні його прикрашатимуть гарне обрамлення у вигляді зубчиків.
4
Приступайте до в'язання основного полотна шапки. Для цього після останнього (виворітного) ряду працюйте за схемою: * 1 петля лицьова, 1 виворітна *. Після закінчення цього ряду продовжуйте в'язати за цією ж схемою, тільки кожну лицьову петлю виконуйте не в саму петлю (як це робиться традиційно), а одночасно і в неї, і в петлю попереднього ряду. Виворітну пров'язуйте без змін. Виконуйте по такому принципу тільки лицьові петель у всіх рядах (як лицьових, так і виворітних) до кінця роботи. Це дасть дуже рівні борозенки-косички.
5
На рівні верхівки голови закрийте петлі. Зшийте шапку з виворітного боку по основному шву - від шиї до маківки. Зверніть увагу, що шов в місці згинів, навпаки, зшивається з лицьового боку. Обробіть верхні краї шапки. Для цього можна зробити на шапці всього 4 защипа, після чого їх зафіксувати декоративним швом. На кожен отриманий верхній куточок шапочки пришийте помпончік (можливо на шнурі). Защипов можна виконати набагато більше, після чого їх також наглухо декорувати швами, а в середину вставити один або декілька помпонів.