Як вибрати ручний фрезер. Який вибрати фрезер.

Фрезерна машина (фрезер) - електричний інструмент, призначений для свердління отворів, обробки країв кромки, вирізання фігурних пазів в заготовках і т.п. З його допомогою можна обробляти дерев'яні заготовки, а також металеві або пластмасові. Для двох останніх використовують спеціальні фрези. При виборі ручного фрезера треба враховувати деякі нюанси.
Інструкція
1
Вирішіть, для якої мети ви хочете придбати ручний фрезер. Адже існує кілька видів даного електроінструменту. Так, керамічний фрезер є вузькоспеціалізованим і призначений для обробки країв кромки, ламельний - для виготовлення пазів, а верхній фрезер - універсальний і може використовуватися для будь-яких фрезерних робіт.
2
Подумайте, який обсяг робіт ви з його допомогою плануєте виконувати, з яким матеріалом працювати і т.д. Від цього залежатимуть багато параметрів фрезера, наприклад потужність (визначає продуктивність інструменту і ступінь навантаження фрези при зануренні), швидкість обертання ріжучої частини (впливає на показник чистоти оброблюваної поверхні) та інші.
3
При виборі інструмента зверніть увагу на його конструкцію, в першу чергу на двигун. Зі збільшенням його потужності зростають функціональні можливості, але в той же час збільшується розмір і вага ручний фрезер ной машини. Крім цього, постарайтеся вибрати інструмент з міцним паралельним упором, який кріпиться в декількох місцях. Адже його завдання полягає в запобіганні бічних зсувів фрезерної машини при роботі.
4
Подумайте чи потрібні вам додаткові опції в інструменті, наприклад фіксація шпинделя. З її допомогою без допоміжних деталей можна швидко замінити фрезу. Електронне регулювання - регулює частоту обертання, підтримку постійних обертів під час роботи і забезпечує плавний пуск і т.д. Не забудьте про безпеку. Вибирайте модель, у якого на кнопці включення є фіксація і блокування випадкового запуску інструменту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=qSCcN1KNOHM
Зверніть увагу
Перед купівлею тієї чи іншої моделі ручного фрезера почитайте про неї відгуки в інтернеті або порадьтеся зі знайомим професіоналом.
Корисна порада
При виборі фрезера постарайтеся врахувати його сумісність з додатковими приналежностями, наприклад насадкою для обробки канта, циркулем, упором для фрезерування криволінійних контурів і іншими елементами, які плануєте використовувати при подальшій роботі.