Як зупинити кровотечу.

Може трапитися так, що ви станете свідком бійки або дорожньої аварії, в результаті якого людині потрібна допомога в зупинці кровотечі. Якщо немає можливості негайно надати потерпілому професійну медичну допомогу, необхідно знати, як тимчасово зупинити кровотеча до прибуття лікарів.
Вам знадобиться
  • - джгут;
  • - серветка;
  • - бинт або марля;
  • - холодна вода.
Інструкція
1
При пошкодженні артерії кров викидається з силою пульсуючим струменем червоного кольору. Дуже важливо в цьому випадку швидко зупинити кров, так як великі крововтрати можуть привести до смерті. Для цього пережміть артерію трохи вище поранення, добре, якщо вона знаходиться не дуже глибоко або поблизу кістки. Швидко зупиняються кровотечі з підключичної, скроневої, стегнової і променевої артерії. Натисніть на неї великим пальцем, іноді наклавши один на інший. Перш ніж приступити до процедури зупинки крові, влаштуйте потерпілого таким чином, щоб поранення виявилося зверху. Тобто, якщо пошкоджена рука або нога, підійміть ці частини тіла, якщо рана на голові - посадіть людини.
2
Якщо артеріальний кровотеча на нозі або руці, негайно використовуйте джгут. Він надійно здавлює судини, і кровотеча починає зупинятися. Розтягніть джгут і туго оберніть його кілька разів навколо пошкодженої частини тіла, зав'яжіть у вузол. Щоб гумова слухавка не защемила шкіру, накладайте її поверх одягу, або підкладіть марлеву пов'язку. Якщо ви все зробили правильно, кровотеча відразу ж зупиниться, а шкіра навколо ушкодження сполотніє. У такому положенні можна залишити пораненого не довше двох годин, інакше може виникнути омертвіння кінцівки або параліч. Якщо під рукою не виявилося джгута, його можна замінити мотузкою, ременем, рушником або шарфом.
3
У випадку, якщо рана невелика і з неї сочиться кров, акуратно накладіть зверху чисту пов'язку з бинта або тканини і постарайтеся не робити зайвих рухів (не тріть рану і не тисніть на неї). Покладіть постраждалого на рівну горизонтальну поверхню і підніміть ту частину тіла, яка кровоточить, завдяки цьому сповільниться процес циркуляції крові і вона зупиниться. В ідеальному варіанті пов'язка накладається таким чином: покладіть на рану тканину, яка легко вбирає кров, потім згорнутий в ком шматок тканини і забинтуйте, але не надто туго. Якщо рана брудна, акуратно промийте її водою перед накладенням пов'язки.
4
Існує сучасний метод зупинки кровотечі - за допомогою максимального згинання кінцівки. Сильне згинання кінцівки в суглобі (який розташований вище рани) та наступна фіксація її в даному положенні ременем, бинтом або іншим поручні матеріалом дозволить здавити магістральний посудину і припинити кровотеча .
5
Кровотеча з носа можна зупинити наступним способом: посадіть потерпілого і нахиліть його голову вперед, розстібніть комір. Змочіть хустку або серветку холодною водою і прикладіть на область перенісся. Притисніть обидві половинки носа до перегородки, нехай хворий подихає ротом протягом десяти хвилин, при цьому не рухаючись, що не сморкаясь і не кашляючи. Допомога буде більш ефективною, якщо прикласти змочений у холодній воді рушник до потилиці і на область серця. Кров, що потрапила в рот, необхідно спльовувати, не змінюючи положення голови.
Корисна порада
При накладенні джгута обов'язково вкладіть записку з часом бинтування, щоб не допустити змертвіння кінцівки.