Як обіграти в шахи. Як виграти білими в шахи.

Шахи - популярна настільна гра. Щоб добре грати, вам потрібно мати хорошу пам'ять, вміти вибудовувати стратегію гри. Це заняття для інтелектуалів, які можуть мислити логічно.
Інструкція
1
Придбайте самовчитель по шаховій грі. Вивчіть правила гри і ознайомтеся з фігурами. За підручником розставте їх на дошці і запам'ятайте їх розташування.
2
Освоюйте ходи. Робіть це поступово: вивчите, що король, будучи головною фігурою, може ходити на одне поле, в той час як турою ходять по прямій лінії, кінь проходить два поля по вертикалі, потім одне по горизонталі, а слон рухається по діагоналі. Вивчіть варіанти ходів для інших фігур: ферзем ходять і по прямій, і по діагоналі, таким чином він - найсильніша шахова фігура. Крім того, є пішак, яка ходить вгору на одну клітку, а при першому ході - на дві. Засвойте, що пішак може рубати пішака, яка стоїть вище по діагоналі на одне поле.
3
Прочитайте про гідність фігур. Воно вимірюється в пішки. Ферзь дорівнює дев'яти пішакам, а тура - п'яти, слон і кінь рівні за значенням і еквівалентні трьом пішакам. Король - безцінна фігура безцінна, без якої партія буде програна. Ситуація, при якій відбувається напад на короля, називається шахом. Коли для відступу йому немає вільних полів - це мат.
4
Вивчіть самовчитель. Тепер розгляньте етапи гри - дебют, міттешпіль і ендшпіль. На кожному з них у вас певна мета. Під час дебюту вам потрібно не купитися на «дитячий мат». В середині гри потрібно стежити за всім, що відбувається на дошці. Для цього ви повинні знати якомога більше комбінацій, це допоможе вам дійти до кінця. Під час ендшпіля ваша мета - мат королю. Запам'ятайте всі варіанти того, як це можна зробити, наприклад, за допомогою короля і ферзя або короля і тури, ще короля і двох слонів, а також короля і двох коней.
5
Практикуйтеся якомога більше. Кожна гра унікальна. Вона приносить вам особливий досвід, який допомагає вам перемогти. Якщо ви не можете знайти суперника, який захоче з вами грати, знаходьте онлайн-ігри в інтернеті або грайте з комп'ютером. Ви самі побачите, що коли ваші теоретичні знання підкріпити теорією, ви станете грати краще в рази.