Як описати емоції.

Часом людям буває складно описати свої емоції . Гнів, страх втрати близьких, раптово охопила пристрасть, хвилювання при вигляді щойно народжену дитину - у мові просто не вистачає слів, щоб висловити глибину почуттів, що охоплюють людини. Проте, щоб ваше взаємодія з близькими людьми приносило вам задоволення, необхідно вміти описувати свої емоції .
Вам знадобиться
  • - любовні романи;
  • - блокнот.
Інструкція
1
Для початку самі навчитеся розуміти свої емоції . Найчастіше людині складно зрозуміти, що ж він відчуває насправді. Особливо це стосується негативних емоцій. Досить легко сплутати образу (незаслужене приниження) і досаду (роздратування через чиєїсь невдачі, злість на обставини). Тому, перш ніж розкривати перед кимось свою душу, подумайте, що ж ви відчуваєте насправді.
2
Найчастіше звертайте увагу на своє тіло. У вас стиснулися кулаки, тремтять крила носа, почастішало дихання? Ви почервоніли або зблідли, а, може бути, і зовсім позеленіли? Фізіологічна реакція на стресові ситуації у людей схожа, тому, описуючи, що ви відчували під час якої-небудь ситуації, ви цілком можете сказати: «При вигляді його я відчув таку лють, що мимоволі стиснув кулаки і почервонів». Вас зрозуміють.
3
Емоції у людей прийнято пов'язувати з серцем. Воно б'ється частіше або зовсім сповільнюється, тріпоче, вистрибує з грудей, стискається. «Від хвилювання моє серце готове було вистрибнути з грудей», «почувши цю новину, мені здалося, що моє серце пропустило удар» буде описувати ваші емоції набагато точніше, ніж просто шок і хвилювання.
4
Нездатність описати свої емоції може бути наслідком убогого словникового запасу. Повчитися цьому ви можете у авторів любовних романів. Палкі зізнання, гаряча пристрасть, льодовий душу жах і гіркоту розчарування увійдуть в ваш лексикон, а ви з часом зможете вживати ці епітети для того, щоб описати уже свої почуття.
5
Заведіть щоденник, в який ви будете записувати емоції , які зазнали протягом дня, і регулярно перечитуйте його. Після того, як ви десять разів поспіль напишіть, що відчули радість, вам і самим захочеться більш повно описати, що це була за радість, наскільки глибока була ця емоція, і як довго ви перебували в такому стані.