Як оформити майстерню.

Якщо ви вирішили зайнятися бізнесом і відкрити свою майстерню, перед вами може постати питання про те, як краще юридично оформити цей вид діяльності. Від того, яку організаційно-правову форму ви виберете, і який вид оподаткування віддасте перевагу, залежатимуть багато нюансів в майбутньому.
Інструкція
1
Виберете організаційно-правову форму вашої майбутньої фірми. Це може бути як товариство з обмеженою відповідальністю, так і індивідуальний підприємець. Кожна з цих форм має власні переваги і недоліки. Якщо ви віддасте перевагу перший варіант, то відчуєте деяку лояльність з боку держави. За законом кожен з учасників може отримати свою частку статутного капіталу і вийти з товариства. Крім того, засновники не відповідає за зобов'язаннями компанії особистим майном. Він може втратити тільки суму, внесену до статутного капіталу. Майте на увазі, що для такої компанії може бути зменшено податок на прибуток у разі покриття збитків минулих періодів поточними доходами. Індивідуальний підприємець несе знижену відповідальність перед своїми працівниками.
2
Пройдіть процедуру оформлення товариство з обмеженою відповідальністю, якщо ви вибираєте цю форму власності. Визначте склад засновників та процентне співвідношення їх часток у статутному капіталі. Складіть установчий договір. Далі вам потрібно вибрати місце знаходження вашої організації. Заповніть форму Р11001 і завірте її нотаріально. Потім вам потрібно заплатити державне мито, що стягується за реєстрацію юридичних осіб. Зробити це можна у відділенні Ощадбанку. Виберіть вид діяльності вашої майстерні та отримайте код статистики - КВЕД. Встановіть вид оподаткування, наприклад, класичний або спрощений. Здайте до податкової інспекції такі документи, як форма № Р11001, статут у двох примірниках, установчий договір у двох примірниках, протокол зборів засновників про створення товариства, квитанція про сплату держмита, гарантійний лист від орендодавця.
3
Оформіть себе як індивідуального підприємця, якщо вам ближче ця організаційно-правова форма. Для цього вам необхідно підготувати дані для реєстрації. Вам будуть потрібні паспортні дані підприємця. Виберіть, яким видом економічної діяльності буде займатися ваша майстерня. Підберіть систему оподаткування. Зробіть копію всіх сторінок паспорта, які мають записи, і прошийте їх. Заповніть заяву за Формою Р21001 і завірте його нотаріально. В Ощадбанку заплатите держмито за реєстрацію. Надайте до податкової інспекції заяву, ксерокопію і оригінал свого паспорта, квитанцію і свідоцтво постановки на облік.