Як самому зробити розумний пластилін. розумний пластилін Як зробити.

Розумний пластилін або по-іншому Хендгам - це незвичайна гумова іграшка, приймаюча будь-яку форму і здатна міняти свій стан. Він може бути твердим або рідким, його легко порвати або розбити, а потім заново склеїти. На відміну від звичайного пластилін а Хендгам не забруднює шпалери, одяг і руки. Дану іграшку можна придбати в магазині або ж зробити в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - ємність;
  • - натрій тетраборат;
  • - клей пва-м;
  • - гуаш або харчові барвники;
  • - целофановий пакет;
  • - дерев'яна паличка.
Інструкція
1
Видавите один тюбик клею в невелику чисту ємність і з'єднайте його з будь-яким барвником, наприклад, можна використовувати гуаш. За допомогою дерев'яної палички ретельно все змішайте. Щоб домогтися більш насиченого кольору, додайте ще трохи барвника і знову перемішайте. В результаті у вас повинна вийти однорідна суміш обраного вами кольору.
2
До отриманої маси додайте одну чайну ложку натрій тетраборату, купити його можна практично в будь-якій аптеці (при необхідності можна додати дві або три ложки), і почніть перемішувати доти, поки речовина не загусне.
3
Зроблений пластилін обережно перекладіть в целофановий пакет і розімніть, щоб він став м'яким і еластичним. Акуратно дістаньте саморобний Хендгам з пакету, скачайте з нього м'ячик і можете подарувати його дитині.
4
Існує й інший спосіб виготовлення розумного пластилін а. Змішайте чистий спирт з силікатним клеєм, дотримуючись пропорцію 1: 1. Зверніть увагу, клей повинен бути саме канцелярський силікатний, а не який-небудь інший. Збивайте суміш, поки вона не придбає в'язку консистенцію, схожу на густий шпалерний клей. Отриману масу візьміть в руки і акуратно промийте під струменем холодної води, після чого пластилін готовий до застосування.
Зверніть увагу
Розумний пластилін, приготований самостійно, відрізняється від покупного коротким терміном використання. На жаль, така іграшка через кілька годин твердне і втрачає свої дивовижні властивості, але звичайного цього часу цілком достатньо, щоб подарувати дитині радість і вдосталь награтися самому. А при бажанні ви в будь-який момент зможете зробити новий Хендгам без особливих зусиль
Корисна порада
Чистий спирт можна замінити горілкою. Але в цьому випадку, її у вас має бути в 1,5 рази більше, ніж клею. Як барвників можна використовувати зеленку, фенолфталеїн або лак для нігтів. А щоб іграшка була блискучою, додайте в суміш трохи блискіток.