Як вибрати кімнату.

Вибір кімнати - складне завдання, потребує багато часу і підготовки. Щоб житлоплощу не створювала згодом проблем, заздалегідь ознайомтеся з особливостями проживання в квартирі і ретельно перевірте всі документи.
Інструкція
1
Підберіть комнатуКомфортность житла визначається декількома параметрами, основними з яких є: матеріал стін і їх товщина, площа, орієнтація вікон, стан квартири і під'їзду, віддаленість від центру міста. Вибирайте кімнату в малонаселеній квартирі, де не більше трьох господарів. Розглядайте варіанти з площею метражу не менше 10-15 кв. м. Якщо вас влаштовує навіть невелика площа, зупиніться на варіанті, де будинок розташований недалеко від зупинки наземного транспорту або станції метро.
2
Огляньте жільеВ придивилася квартирі огляньте стан місць загального користування: труби не повинні текти, сантехнічні пристрої повинні бути в робочому стані. До речі, справність обладнання і порядок характеризує сусідів з хорошого боку. Існують приховані недоліки, розпізнати які можна при огляді. Один з них - товщина стін. Якщо вони тонкі, взимку в кімнаті буде холодно. Вибирайте житло в цегляному будинку - це оптимальний варіант.
3
Оцініть майбутніх соседейОсматрівая житлоплощу, зверніть увагу на проживають в комунальній квартирі громадян. Навіть у великій і світлій кімнаті не буде ніякого життя, якщо по сусідству скандальні люди. Не вважайте за працю і відвідайте квартиру поверхом нижче або суміжну по сходовому майданчику - це допоможе дізнатися про характер майбутніх сусідів.
4
Уточніть число жільцовКомнати в малонаселених квартирах - найбільш привабливе житло. Щоб не помилитися з кількістю живуть у ній людей, зверніться в паспортний стіл за довідкою Ф-9. Не буде зайвим навідатися у помешкання ввечері, коли всі приходять з роботи - так ви наочно представите умови життя в комунальній квартирі.
5
Перевірте документиВнімательно ознайомтеся з документом, що дозволяє продавцю розпоряджатися житлоплощею. Це свідоцтво на право власності кімнати. Правовстановлюючим документом може бути: договір приватизації; договір купівлі-продажу, міни, дарування; свідоцтво про право на спадщину; рішення суду. Щоб не виникли претензії з боку сусідів, упевніться в наявності нотаріально завірених відмов на кімнату. Якщо в кімнаті проживає неповнолітня дитина, необхідно перевірити дозвіл органів опіки та піклування на оформлення житла іншим особам. Не забудьте і про офіційний дозвіл дружина продавця розпоряджатися житлоплощею.
Зверніть увагу
Якщо вас влаштовує місце розташування будинку, оцініть можливість придбання всієї житлоплощі в цій квартирі.
Корисна порада
Підбираючи кімнату в старому будинку, з'ясуйте його перспективу. Якщо він підлягає знесенню, то квартира буде поставлена на розселення, і у вас з'явиться шанс стати власником окремого житла.