Як і коли фарбувати яйця до Великодня. Коли фарбують яйця на пасху.

Одним з атрибутів святкування Великодня є фарбовані яйця , які символізують весну і відродження нового життя. Традиція фарбувати яйця йде з давніх часів. За легендою, яйце, подароване Марією Магдаленою імператору Тиберію, стало з білого червоним само собою. Сьогодні для фарбування яєць використовуються різноманітні барвники, що дозволяє отримати справжні витвори мистецтва.
Вам знадобиться
    • яйця;
    • цибулиння;
    • кави;
    • буряк.
Інструкція
1
Зазвичай великодні яйця фарбують в четвер. Цей день присвячується домашнім роботам, коли господині не тільки фарбують яйця , але й печуть паски. Це робиться для того, щоб у п'ятницю нічого не відволікало від молитов і відвідування служби. У суботу ж пофарбовані яйця освячують у храмі і чекають настання Великодня.
2
Перед тим як пофарбувати яйця на Великдень, їх необхідно дістати з холодильника, щоб вони зігрілися. Якщо фарбувати яйця шляхом кип'ятіння зі спеціальними добавками, то холодна шкаралупа може тріснути, і яйце витече в воду. З метою профілактики появи тріщин у воду додається половина чайної ложки солі.
3
Для того щоб фарба лягала рівно, вимийте яйця з щіткою і милом. Можна додатково протерти їх спиртовим розчином.
4
Найпростіше пофарбувати яйця за допомогою цибулиння. Для цього покладіть яйця в каструлю, залийте водою так, щоб вона повністю покривала яйця , і додайте лушпиння. Чим більше лушпиння, тим інтенсивніше буде отриманий колір. Прокип'ятіть яйця у відварі не менше чверті години. Найбільш насиченим колір вийде, якщо залишити яйця в каструлі разом з відваром на ніч.
5
Оригінальними виходять яйця в цяточку. Для цього намочіть яйце і покатайте його по розсипаному по столу рису. Приклеїлися до шкаралупи рисинки зафіксуйте за допомогою марлі, щільно обмотавши нею яйце. Під час варіння яєць у відварі лушпиння рис залишить на яйця х після змивання більш світлі плями.
6
Можна використовувати не тільки лушпиння цибулі, але й інші натуральні барвники. Бордовими яйця вийдуть, якщо відварити їх у воді з додаванням подрібненої буряка або залишити вже варені в буряковому соку на ніч.
7
Аналогічними властивостями володіє мелену каву. Прокип'ятивши яйця в його відварі, можна отримати коричневий відтінок шкаралупи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=v7IFY2HE1T8
Корисна порада
Змінити зовнішній вигляд яйця можна за допомогою рослинного масла. Якщо натерти їм шкаралупу, колір буде блискучим.