Як дізнатися дату створення сайту.

Часом необхідно дізнатися, коли був створений певний сайт. У цьому можуть допомогти програми, які видають всю інформацію про домен: статус, ім'я власника, дату початку і закінчення делегування.
Інструкція
1
Дізнайтеся дату створення домену через сервіс whois-онлайн. Whois (Who is it?) - Програма для пошуку реєстраційних даних сайту . Наберіть в полі під назвою «Введіть домен» адреса сайту , дата реєстрації якого вас цікавить. Натисніть поруч кнопку «Перевірити», і нижче з'являться відомості про домен. У рядку created вказана дата створення сайту : рік/місяць/число. Нижче подано інформацію про термін, протягом якого сплачено обслуговування сайту (paid-till), а в рядку free-date - дата закінчення реєстрації домену в разі несплати. Останні два рядки змінюються після того як вноситься плата за продовження роботи домену.
2
Whois-сервіс може працювати на вашому комп'ютері. Внизу сторінки, з якої можна завантажити програму whois, клацніть по напису Download WhoisThisDomain (in ZIP file) і збережіть файл на свій комп'ютер. Відкрийте архів і клацніть два рази правою кнопкою миші по додатку whoistd.exe. У вікні, де стоїть миготливий курсор, введіть адресу сайту і натисніть "ОК". З'явиться та ж інформація, що і на першому кроці.
3
Якщо використовуєте операційну систему Linux, програма whois вже встановлена в ній. Щоб дізнатися дату реєстрації сайту , введіть у терміналі наступну команду: «whois домен сайту » або «whois IP-адреса». Дата створення сайту з'явиться в рядку created.
4
Перед тим як дізнатися дату реєстрації сайту за допомогою певних програм, загляньте на веб-сайт. На деяких сайту х в нижній частині сторінки може розміщуватися, наприклад, наступна напис: «© 2005-2012». 2005 - рік створення сайту . Однак число і місяць там не вказуються.
Організації, що займаються реєстрацією доменних імен, зберігають дані про дати реєстрації кожного з доменів. Крім цього, відповідна інформація часто вказується і на самих сайтах. Ознайомитися з нею може будь-хто.
Інструкція
1
Зайшовши на яке вас сайт, зверніть увагу на напис, розташовану в нижній частині сторінки. Вона може виглядати, наприклад, так: (C) 2001 - 2012 Колектив авторів сайта.Недостатком такого найпростішого способу є неможливість визначення дати заснування сайту з точністю до одного дня.
2
Якщо ви користуєтеся операційною системою Linux, запустіть емулятор терміналу і введіть наступну команду: whois адресса.йта.В відповідь ви отримаєте дані про те, коли і на кого зареєстрований сайт, а також яка організація здійснила реєстрацію. Зверніть увагу на блок даних такого вигляду: created: 2008.07.03paid-till: 2012.07.03free-date: 2012.08.03.Первая з рядків цього блоку характеризує дату реєстрації сайту, друга - дату, до якої сплачено обслуговування домену, а третя - дату звільнення домену в разі несплати внеску за продовження. Якщо внесок буде сплачений власником ресурсу, останні дві дати відсунуться ще на кілька років. Врахуйте, що всі три дати представлені в американському форматі: спочатку зазначено рік, потім місяць, а потім - число.
3
У комплект постачання операційної системи Windows програма whois не входить. Якщо ви віддаєте перевагу цю ОС, скачайте whois-клієнт для неї з наступного сайту: http://www.nirsoft.net/utils/whois_this_domain.html.Данная програма має графічний інтерфейс, але після запиту виводить інформацію про домен в тому ж форматі, що і утиліта whois для Linux.
4
Локальні клієнти служби whois не працюють, якщо закритий порт з номером 43. До того ж, для деяких операційних систем, особливо мобільних, подібних програм не існує. Тоді на допомогу прийде онлайн-клієнт, для користування яким не потрібно нічого крім браузера. Щоб ним скористатися, перейдіть на наступний сайт: http://www.whois-service.ru/.Введіте в поле на сторінці доменне ім'я, дату реєстрації якого ви бажаєте дізнатися, після чого натисніть на розташовану праворуч від цього поля червону стрілку.