Як бути мудрим батьком в шаленому світі.

Сучасний світ вельми стрімкий і мінливий. Люди постійно поспішають, щодня отримують масу інформації, освоюють нові технології і намагаються взяти від життя все можливе. Але навіть в такому шаленому світі хочеться бути мудрими батьками і прищеплювати своїм дітям максимум корисного, світлого і доброго.
Інструкція
1
Любіть своїх дітей незалежно від їх успіхів або невдач. Дитина повинна бути впевнена в безумовній батьківської любові та підтримки, це дуже велика опора і стимул в житті.
2
Спілкуйтеся з дитиною. Не відмахується від нього, незважаючи на свою зайнятість. Щиро цікавтеся його життям, питайте про те, як пройшов його день, ненав'язливо підказуйте як себе вести в тій чи іншій ситуації. Якщо дитина погано вчинив, обов'язково скажіть йому про це. Завдяки таким довірчим бесідам, ви завоюєте довіру і повагу своєї дитини, і у важкий момент життя він прийде саме до вас за підтримкою і порадою.
3
Поважайте свою дитину. Він вже особистість, хоч поки і маленька, у нього є свої думки, почуття і бажання. Підтримуйте його у всіх справах і захопленнях, хваліть за перемоги і досягнення і строго не критикуйте за тимчасові невдачі. Проводьте час разом, передавайте дитині свій досвід. Будьте послідовні у своїх вчинках, адже особистий приклад батьків - основа дитячого виховання.
4
Дайте дитині свободу вибору. Прислухайтеся до його думки і дозвольте в рамках розумного самому приймати рішення. Якщо дитина хоче займатися чимось конкретним, наприклад, музикою або спортом, надайте йому таку можливість.
5
Не кажіть дітям образливих і жорстоких слів: «Ти виростеш неробою» або «Ось Вітя - хороший хлопчик, а ти телепень і трієчник!». Такі фрази здатні знизити дитячу самооцінку і розвинути у дитини масу комплексів.
6
Розмовляйте щиро і переконливо. «Ти не жадібний хлопчик, подумай, як поділити груші на всіх дітей!», «Я знаю, ти в мене розумний і здібна дитина і, якщо добре подумаєш, то обов'язково вирішиш цю задачу!» - Такі слова змушують дитину повірити в себе і надихають на нові звершення.
7
Не соромтеся просити пробачення за свої образливі слова, вимовлені зопалу, чи несправедливі вчинки, адже батьки теж живі люди, вони можуть втомлюватися, сердитися і робити помилки. Діти дуже відхідливі і з радістю вас пробачать.