Як навчитися грати на гармоніці. Як грати на губній гармошці.

Для того щоб навчитися грати на губній гармоніці , зовсім не обов'язково відвідувати музичну школу. Цей інструмент дуже компактний, і його всюди можна брати з собою, щоб весь свій вільний час тренуватися. До речі, на заняття піде досить багато часу, так як відразу гармоніка вам не «здасться».
Інструкція
1
Приступаючи до навчання грі на гармоніці , спершу навчіться її правильно тримати. Багато новачків стискають гармошку двома руками, але, як показує практика, це не дуже зручно. Цей музичний інструмент потрібно тримати однією лівою рукою, обхоплюючи його великим пальцем знизу і чотирма іншими зверху (укладаючи пальці вздовж отворів). Рука при цьому повинна розташовуватися з боку отворів з низькою тональністю (1-5). Вільною рукою «накрийте» гармошку із зворотного боку отворів, нещільно притискаючи до неї пальці. Таким чином створиться повітряна камера, яка і буде змінювати звук.
2
Перед грою на гармошці її необхідно розігріти, щоб язички, вбудовані в інструмент, що не пошкодилися при коливанні повітря. Для цього візьміть губну гармоніку і потримайте її якийсь час в руках, після чого послідовно продміть кожне її отвір.
3
Щоб правильно грати на гармоніці , вам потрібно вивчити 3 основних техніки постановки губ і язика: свист, U-подібна блокування і блокування мовою, остання з яких широко застосовується серед досвідчених гармоністів, бо це найлегший спосіб перебудови з ноти на акорд. U-блокування - це техніка, що вимагає, щоб ви «згорнули» мову в букву U, при цьому правою і лівою сторонами мови блокуючи крайні отвори. Візьміть губну гармошку в губи, намагаючись, щоб вони покривали 3 дірочки. Потім кінчик язика помістіть в той отвір, яким ви хочете грати. Після цього звернувши мову букой U, закрийте дві крайні дірочки (центральна повинна бути відкрита), вдихніть і видихніть. Коли ви навчитеся відтворювати чистий звук в одній дірочки, постарайтеся переміститися на інші. Тренуючись таким чином, незабаром ви зможете грати мелодії вгору і вниз.
4
У техніці блокування мовою для ізолювання отворів від відтворення звуку використовуються мову і губи. Візьміть губну гармошку в губи, при цьому намагайтеся, щоб музичний інструмент знаходився якомога глибше в роті, але дозволяв вам вільно дихати. Губами покрийте 4 дірочки. Висолопивши язика, відсуньте його в кут, щоб він закривав 3 крайніх отвори. Вдихніть і видихніть. При такій позиції мови повітря повинне проходити тільки через одне відкрите отвір. Якщо з першої спроби чистий звук у вас не вийшов, розслабте язик і спробуйте знову.
5
Техніка свисту - це техніка, при якій необхідно обхопити губами одну дірку і поступово в неї дути. Стисніть губи так, як при свисті. Потім виберіть яку-небудь одну дірочку в гармошці, сфокусуйте губи на цій області і поступово направляйте потік повітря прямо через цей отвір. Якщо ви почуєте чистий звук, це означає, що ваші губи знаходяться в правильному положенні.
6
Якщо в процесі гри ваші губи прилипають до гармошці, змочуйте їх теплою водою, а самі отвори періодично очищайте від слини і вологих накопичень. Так як губну гармошку ми тримаємо в роті, перед грою на ній не потрібно приймати їжу. Періодично протирайте цей музичний інструмент спиртом, щоб на ньому не скупчувалися мікроби. Перш ніж почати тренуватися, зробіть зарядку для м'язів обличчя та прочистите горло (інакше ви ризикуєте охріпнуть). Під час занять використовуйте метроном (він допоможе дотримуватися певного ритму).
Корисна порада
Звук в гармоніці відтворюється посредствам коливання мідних пластинок, які знаходяться всередині неї. Звичайнісінька гармошка має 10 отворів, які послідовно нумеруються від 1 до 10. Якщо дмухнути в перший отвір, то вийде низький звук, якщо в десяте - високий.