Як зробити саморобну батарейку.

Не всі радіокомпоненти вимагають для виготовлення надчистих речовин, високих температур, вакууму. Деякі з них можуть бути виготовлені і в домашніх умовах. Крім резисторів, конденсаторів і котушок самостійно виготовити можна і гальванічні елементи.
Інструкція
1
Застосовуйте у складі саморобних гальванічних елементів тільки безпечні матеріали. Уникайте, зокрема, використання літію, свинцю, ртуті, мідного купоросу, кислот. Пам'ятайте, що навіть нетоксичні електроліти можуть придбати токсичність після роботи в складі елемента з причини розчинення в них металів. Не замикайте саморобні батарейки накоротко.
2
Використовуйте електроди з різнорідних металів. Чим більше різниця електрохімічних потенціалів металів, що входять до складу елемента, тим більше буде вироблене їм напругу. Воно не може перевищити цю різницю. Електрод з металу з великим потенціалом буде розчинятися - він і є для елемента своєрідним паливом, витратним матеріалом.
3
Спробуйте застосовувати електроди, один з яких виконаний зі сталі без покриття, а інший - з оцинкованої сталі. Обидва вони можуть бути, наприклад, шурупами. Такий гальванічний елемент буде працювати до тих пір, поки в шарі цинку не почнуть з'являтися просвіти, за якими проглядається поверхню сталі. Тоді елемент замкнеться і перестане працювати. Уникнути цього можна шляхом використання предмета, виготовленого з цинку цілком, але знайти його досить важко.
4
За відсутності цинкових або оцинкованих предметів складіть елемент із сталевого та алюмінієвого електродів. Перший може являти собою язичок від банки з напоєм, другий - канцелярську скріпку. Непогано працює і комбінація з того ж алюмінієвого язичка і спіралі з мідного дроту.
5
Електроди розташуйте в невеликому посудині, заповненій електролітом - насиченому розчині кухонної солі. Торкатися один одного вони не повинні. Місця приєднання до них проводів повинні розташовуватися вище рівня електроліту.
6
Один елемент дає напругу менше вольта. Виміряйте його. З'єднайте послідовно, дотримуючись полярності, стільки елементів, щоб вийшло близько 1,5 або 3 В - тоді від них можна буде живити годинник або калькулятор з рідкокристалічним індикатором. Правда, конструкція вийде стаціонарної, оскільки при спробі її перенесення електроліт неминуче буде вилитий. При підключенні батареї до навантаження дотримуйтесь полярності. Не намагайтеся об'єднати в батарею таку кількість елементів, яке здатне виробити напругу понад 24 В, оскільки для непідготовленої експериментатора воно може становити небезпеку.
7
Електроліт замінюйте у міру його висихання. Також періодично замінюйте у міру витрати електрод з великим електрохімічним потенціалом.