Як відновити сів светр.

Якщо светр після прання зменшився на розмір, можна спробувати повернути йому первинний вигляд. Відновити зіпсовану річ допоможе нова прання в більш сприятливих умовах, акуратне розтягування і правильна сушка.
Вам знадобиться
  • - м'яке миючий засіб;
  • - кондиціонер для делікатних тканин;
  • - махрові рушники.
Інструкція
1
Уважно огляньте постраждалу річ. Светр з натуральної вовни або модель, яка містить велику кількість вовняних волокон, погано переносить машинне прання. Шкодить вовняному одязі і гаряча вода. Якщо пуловер безнадійно скатався і структурою нагадує валянок, швидше за все, його вже не врятувати. Але кілька зменшився в розмірах светр з додаванням бавовни, віскози або синтетичних волокон можна реанімувати.
2
Для відновлення речі її доведеться випрати ще раз, найкраще вручну. Розведіть в тазу м'яке миючий засіб, гелевидний або в порошковому вигляді, відповідне для вовни. Вода повинна бути трохи теплою - не вище 40 градусів. Важливо не стільки відіпрати светр , скільки як слід намочити його і розм'якшити волокна. Прополощіть річ у воді тієї ж температури з додаванням кондиціонера для делікатних тканин.
3
Видаліть зайву воду, стискаючи светр руками. Чи не викручуйте його. Вологе річ закатати в товсте махровий рушник. Якщо пуловер дуже об'ємний і виготовлений з товстих пухнастих ниток, буде потрібно два рушники.
4
Закінчивши, розкладіть светр на рівній поверхні. Акуратно розтягуйте полотно руками, повертаючи йому первісну форму. Особливо обережно поводьтеся з ажурними моделями. Витягніть рукава, домагаючись їх однакової довжини. Розрівняйте лінію низу.
5
Розкладіть светр на складеної вдвічі простирадлі або сухому рушник і залиште його до повного висихання. Розправте всі складки і елементи обробки - комір, манжети, клапани кишень.
6
Ще один варіант розтягування увазі сушку светр а безпосередньо на тілі. Після віджимання речі рушниками надіньте її і носите не менше півгодини. Після цього светр можна зняти і розкласти для досушування на сухе рушник.
7
Не вішайте річ на плічка і не перекидаєте її через мотузку для білизни. Від цього светр може трохи витягнутися, проте не виключено, що він деформується і придбає нерівні хвилясті краї.
Корисна порада
Подбайте про збереження інших речей зі свого гардеробу. Уважно вивчайте етикетку - якщо на ній стоїть значок, який забороняє прання, не ризикуйте - одяг напевно постраждає.