Як побудувати викрійку спідниці-олівець. Як побудувати викрійку прямий спідниці.

Пряма спідниця довжиною до коліна, звужена донизу, завжди залишається в моді. Дуже часто індивідуальні особливості фігури роблять покупку такої спідниці в магазині проблематичною. Скроїти спідницю - олівець самостійно за вашими мірками не важко. Для розрахунків вам треба зняти мірки: напівобхват талії (СТ), полуобхват стегон (СБ), довжину спідниці (ДЮ) і довжину талії спинки (ДТС2). Як правильно зняти мірки можна знайти в будь-якому журналі по шиттю.
Вам знадобиться
  • - шматок кальки (шпалер або обгорткового паперу)
  • - калькулятор
  • - олівець
  • - лінійка
  • - сантиметрова стрічка.
Інструкція
1
Накресліть прямокутник з вершинами Т, Т1, Н, Н1. Сторона ТТ1 повинна рівнятися СБ + 1,5 см, сторона ТН - довжині спідниці . Щоб знайти лінію стегон розділіть величину ДТС2 на 2 і відніміть 2 см. Отриману величину відкладіть від точки Т вниз і проведіть горизонтальну лінію, поставивши точки Б і Б1. Розділіть величину СБ на 2 і вийшла цифру відкладіть від точок Т, Б, Н вправо, поставивши точки Т2, Б2, Н2. З'єднайте отримані точки вертикальною лінією. Одержаний прямокутник послужить основою для заднього полотна спідниці .
2
Щоб визначити сумарний розчин виточок, від Напівобхват стегон СБ + 1,5 см відніміть полуобхват талії СТ + 1 см. Отриману величину (СВ) обов'язково запишіть. Для оформленні бічній лінії спідниці СВ розділіть на 2. Отриману цифру по 1/2 відкладіть від точки Т2. Проведіть діагональні лінії на 2 см вище точки Б2. Плавно скруглите лінії під опуклість стегна приблизно на 1 см вгору. Відкладіть від точки Н2 по 3 см в обидві сторони і оформите заужение спідниці донизу, не доводячи до лінії стегна близько 10 см. Вам залишилося накреслити задню і передню виточки.
3
Відрізок ББ3 помножте на 0,4. Отриману величину відкладіть від точки Б і продовжите вгору до лінії талії, поставте точку Т3. Розчин задньої виточки складає 1/3 від сумарної виточки (СВ). Відкладіть цю величину від точки Т3 в обидві сторони. Прокреслите діагональні лінії до на 2см вище точки Б3.
4
Визначте положення передньої виточки помноживши довжину відрізка Т2Т1 на 0,4.Полученную величину відкладіть від точки Б1 і продовжите вгору до лінії ТТ1, поставте точку Т4. Ширина передньої виточки складає 1/6 від СВ. Обкладете потрібну цифру в обидві сторони від точки Т4. Довжина виточки становить 10-12 см. Сторони накресліть по прямій. В готовому кресленні кут стегна підійміть на 1,5-2см і плавно оформите лінію талії. Обведіть основні лінії і виріжте готову викрійку .
Зверніть увагу
При розкрої спідниці не забудьте про припуски на шви.
Корисна порада
Якщо у жінки є невеликий животик, замість виточок зробіть невеликі защипи. Стрункість ніг підкреслить розріз або шліца в середньому шві заднього полотнища спідниці.
Пряма спідниця доречна в гардеробі кожної жінки. Вона добре виглядає як на стрункою, так і на повній фігурі, оскільки візуально її подовжує. Основою викрійки такий спідниці є базове лекало. Його краще зробити не на папері, а на картоні або поліетиленовій плівці, бо воно стане в нагоді ще не раз. Для викрійки прямий спідниці буде потрібно в нього внести деякі зміни.
Вам знадобиться
  • - лист міліметрівки;
  • - лінійка;
  • - кутник;
  • - олівець.
Інструкція
1
Якщо у вас ще немає базового лекала, почніть з його побудови. Зніміть мірки. Вам будуть потрібні полуобхват талії, напівобхват стегон, довжина виробу і відстані між лініями стегон і талії. Побудова почніть з прямокутника. На лінії перетину лівої кромки міліметрівки з однією з широких ліній поставте крапку Т1 і відкладіть від неї вправо обхват стегон плюс припуск на вільне облягання, а вниз - довжину вироби і поставте точки Т2 і Н1. Проведіть з цих точок перпендикуляри до їх перетину один з одним, позначивши отриману точку Н2.
2
Вниз від лінії Т1Т2 відкладіть відстань між лініями талії і стегон. Проведіть лінію, паралельну лінії талії, і позначте її Б1Б2. Визначте положення бокового шва. Для цього розділіть полуобхват стегон разом з приплюсувати припуском на вільне облягання навпіл. На лінії стегон поставте крапку, її можна неможливо позначати. Збільште передню половинку на 1 см, а задню на стільки ж зменшіть і поставте крапку Б3. Ту частину лекала, яка знаходиться зліва, визначте як передню частину, а праворуч нехай буде задня.
3
Визначте положення передньої виточки. Для цього розділіть лінію Б1Б3 на 5 і відкладіть від лінії бокового шва це відстань на передню половину викрійки. До цієї точки проведіть перпендикуляр (пунктиром) вниз. На перпендикуляре відкладіть відстань 9-10 см, в залежності від вашого зростання і розміру живота.
4
Знайдіть середину задньої виточки. Розділіть лінію Б2Б3 навпіл і відкладіть отриманий розмір від лінії шва в сторону задньої половинки. Проведіть до цієї точки перпендикуляр на відстань 13-15 см. Розмір його залежить від зростання і форми сідниць.
5
Обчисліть розчини виточок. Для цього визначте розмір лінії талії на передній половинці. До наявної у вас міркою додайте припуск на свободу облягання і відкладіть отримане відстань від точки Т вправо. Поставте крапку Т3. Розчин виточки є різницю між збільшеним на свободу облягання полуобхват стегон і збільшеним же полуобхват талії. Тобто його можна обчислити за формулою Р = (ПОБ + ПСО) - (ПОТ + ПСО). Розділіть цю мірку на 2. Вийшов сумарний розмір усіх виточок. З них половину визначте на бічну, 2, 5 см піде на передню, решті відрізок - на задню. Все мірки розділіть на 2 і відкладіть. Половинні розміри відкладіть по лінії талії в обидві сторони від відповідних пунктирів.
6
Скорегуйте лінію талії. Підніміть з боку бокового шва на сантиметр-півтора, лінії виточок - приблизно на 0,5-0,7 см. Проведіть прямі лінії між вершинами передньої і задньої виточок та їх кінцями. Бічну виточення обведіть плавною кривою, що повторює лінії фігури, від вершин до точки Б3. З'єднайте точки Т і Т1 плавної увігнутою лінією, з'єднавши вершини виточок і верхні краї середніх ліній. Базове лекало у вас готово, тепер залишилося змоделювати на його основі викрійку прямий спідниці .
7
Смоделируйте задню виточку. Розчин її вам відомий. Розділіть його на 3. 2/3 піде на першу виточку (вона знаходиться ближче до середини задньої частини), 1/3 - на другу, розташовану ближче до бічного шву. Визначте їх місце. Середина першої виточки перебуватиме на відстані 5-7 см від середини. Відстань між серединами обох виточень становить 7-9 см. Глибина їх відповідно дорівнює 13-15 і 12-13 см.
8
Підніміть кінці виточок над лінією талії. Перша перебуватиме на 0,3-0,4 см вище, друга - на 0,5-0,7 см. З'єднайте всі точки верху задньої частини так само, як ви це робили при побудові викрійки переду спідниці .
Зверніть увагу
Для довгої прямої спідниці необхідно передбачити шліцу або розріз.