Як побудувати викрійку дитячого сукні. Як переробити викрійку полусолнце для вагітних.

Зробити таку викрійку нескладно навіть тим мамам, які ніколи не пробували шити. Для побудови базового креслення вам будуть необхідні такі мірки: обхват шиї, обхват грудей, довжина спинки, довжина переду (більше на 1 см від спинки), ширина спинки, ширина переду (більше на 1 см від спинки), довжина сукні. Зніміть всі ці мірки з вашої дитини і запишіть.
Інструкція
1
Для викрійки візьміть великий аркуш паперу. Ідеальний варіант - міліметрова, але підійде і звичайний рулон шпалер або ватман. Праворуч у вас буде креслення спинки сукні і ліворуч - креслення переду.
2
У правому кутку вгорі поставте крапку 1 і проведіть від неї вниз по вертикалі відрізок, рівний довжині сукні. Позначте цю точку цифрою 2.
3
Від точки 1 відкладіть вниз довжину спинки (точка 3). Цей відрізок розділіть навпіл (точка 4). Від точки 4 вниз відкладіть 1 см (точка 5).
4
Від точки 5 проведіть горизонтальну лінію (поки - довільного розміру). На цій лінії відкладіть відрізок, рівний половині мірки ширини спинки (точка 6).
5
Від точки 6 вам необхідно відкласти вліво відрізок для побудови ширини пройми (виріз рукава). Для отримання потрібної цифри розділіть мірку обхвату грудей на два і додайте 4 см (щоб плаття облягало вільно). Потім отриманий результат розділіть на 4 і додайте 1 см (припуск). Це і буде довжиною вашого відрізка - ширина пройми (точка 7).
6
Від точок 6 і 7 проведіть дві лінії вгору (поки - довільної довжини).
7
Від точки 7 відкладіть вліво відрізок, рівний половині ширини переду (точка 8).
8
Від точки 8 проведіть довільну вертикальну лінію вниз і вгору.
9
Від точок 2 і 3 проведіть горизонтальні лінії, які з'єднаються з вертикальною лінією, яку ви проводили від точки 8 (точки 0 і 9). Від нижньої точки через точку 8 відміряйте відрізок, рівний довжині спинки плюс 1,5 см (точка 10).
10
Від точок 10 і 1 проведіть горизонтальні лінії до їх перетину з вертикальними лініями, які ви проводили від точок 7 і 6.
11
Від точки 9 відкладіть вліво 0,5 см (точка 9а). І від цієї точки через точку 8 проведіть лінію вгору (точка 10а).
12
Розділіть навпіл відрізок 6-7 (ширина пройми) і поставте крапку 11. Від неї проведіть лінію вертикально вниз.
13
Тепер слід зайнятися горловиною. Від точки 1 відкладіть вліво відрізок, рівний третини мірки Напівобхват шиї плюс 1 см (точка 12). Від точки 12 вгору відкладіть 1,5 см (точка 13). Проведіть плавну увігнуту лінію від точки 13 до точки 1. У вас вийшла горловина спинки.
14
Від точки 10а відкладіть вправо ширину горловини переду (полуобхват шиї розділіть на 3 і додайте 1 см) (точка 14) і глибину горловини (цифра така ж) (точка 15). Від точки 14 до точки 15 проведіть плавну увігнуту лінію.
15
Для отримання красивих обрисів пройми скруглите лінії, відклавши від точок 6 і 7 під кутом 45 градусів 1,5 см.
16
Готова форма буде виглядати так.
Корисна порада
Щоб переконатися, що у вас все вийшло добре, спробуйте зшити з цього кресленням контрольний варіант вироби з якою-небудь непотрібної дешевої тканини. Можливо, вам доведеться внести які-небудь коректування. Але потім цю викрійку можна використовувати до тих пір, поки ваша дитина не підросте.