Як в'язати петлі на мочалки. Як пов'язати мочалку з витягнутими петлями гачком схема.

Мочалку можна зв'язати самостійно, використовуючи незначні навички роботи гачком і фантазію. Банна «дрібниця» може порадувати дітей кумедними мордочками звіряток, а дорослих - зручною формою і красивим дизайном.
Вам знадобиться
  • - поліпропіленові нитки;
  • - гачок №3,5-4.
Інструкція
1
Наберіть 60 повітряних петель і пров'яжіть 3 ряди простим стовпчиком. Це буде «ручка-петля» з одного боку мочалки . Потім, не відрізаючи нитку, зробіть ланцюжок з 40 повітряних петель, замкніть її і в'яжіть по колу. Виконайте 5 рядів простим стовпчиком, вплутуючись з двох сторін «ручку-петлю» в край мочалки .
2
Тепер приступайте до в'язання основної частини виробу, яка виконується вузький з витягнутими петлями. Попередньо спробуйте вив'язати петлі такого типу на зразку, щоб згодом не зіпсувати задуману річ. Тим більше, що тут потрібно просто пристосуватися одночасно тримати гачок і в той же час витягати петлі. Гачок зазвичай тримають трьома пальцями правої руки - вказівним, великим і середнім, а робоча нитка знаходиться за виробом. Для в'язання витягнутих петель доведеться «пожертвувати» середнім пальцем, на який будете накидати петлю.
3
Візьміть гачок вказівним і великим пальцями, виконайте на середній палець накид нитки «від себе» і, притримуючи її безіменним пальцем, одночасно зробіть простий стовпчик. Решта петлі виконуйте за такою ж схемою. Наступний ряд пров'яжіть без витягнутих петель - простими стовпчиками. По-перше, немає необхідності вив'язувати така велика кількість «кучеряшек», а по-друге, кожний наступний ряд простими стовпчиками зміцнює витягнуті петлі, щоб вони згодом не деформувалися (не витягувалися і, навпаки, не втягувалися всередину мочалки ).
4
Довжину мочалки кожен визначає для себе самостійно. Дуже зручним є розмір з долоньку. В цьому випадку таку банну приналежність можна використовувати, просто надівши на руку, як рукавицю. Однак можна пров'язати і набагато більшу кількість рядів, і тоді виріб прийме традиційний витягнутий вигляд. Після вив'язування основної частини знову пров'яжіть 5 рядів простим стовпчиком (без петель). Не відриваючи нитку, наберіть 60 повітряних петель, закріпіть останню з них на протилежному краю мочалки . Пров'яжіть в цій «ручці-петлі» 3 ряди простим стовпчиком. Кожен останній стовпчик виконуйте, вплутуючись ручку в край мочалки .
Корисна порада
Щоб мочалка стала м'якою, перед використанням обдайте її окропом.
Ваших близьких напевно порадують різнокольорові мочалки. Їх можна робити з чого завгодно, самої різної форми і будь-якого кольору. А мочалка, пов'язана з яскравого капронового шпагату в формі іграшки, принесе вашій дитині чимало задоволення під час купання.
Вам знадобиться
  • Моток капронового шпагату
  • Гачок №2
Інструкція
1
Зв'яжіть ланцюжок з 8 повітряних петель. Замкніть її в кільце. Зробіть 3 повітряних петлі початку і пров'яжіть в кільце 15-20 стовпчиків з накідом.2 ряд почніть з повітряної петлі, в'яжіть його стовпчиками без накиду, додавши по колу 5 столбіков.Остальние ряди в'яжіть стовпчиками без накиду, точно так же додаючи по 5 стовпчиків в кожному ряду. Зв'яжіть таким чином 12-15 кругов.В принципі мочалка готова, але можна дов'язати її бахромою.
2
На початку ряду накиньте нитку на великий палець лівої руки. Введіть гачок в петлю попереднього ряду так, щоб нитка на великому пальці опинилася під гачком . Витягніть довгу нитку і пров'яжіть стовпчик без накиду. Пров'яжіть таким чином коло. Останній коло пров'яжіть стовпчиками без накиду в стовпчики попереднього ряду. Закріпіть і обірвіть нитку.
3
Зв'яжіть ручку. Зв'яжіть шість стовпчиків на петлях ряду, що знаходиться перед бахромою. Переверніть роботу і зв'яжіть ряд стовпчиками без накиду. В'яжіть так до потрібної довжини ручки. Останній ряд пров'яжіть, з'єднуючи разом стовпчики ручки і стовпчики останнього ряду перед бахромою з іншого боку.
Зверніть увагу
Якщо ви в'яжете не з шпагату, а з ниток - перед початком роботи намочіть нитки і перевірте, наскільки вони вийдуть жорсткими.
Корисна порада
Капроновий шпагат можна купити на ринку або в господарському магазінеДля в'язання мочалки можна використовувати будь-які малюнки, але найкраще - найбільш прості. Мочалка може бути і разноцветной.Бахрому зручно в'язати, підклавши лінійку - тоді петлі вийдуть ровнимі.Ручку можна зв'язати і іншим спосоом - у вигляді петлі. Тоді закріплювати вільний край потрібно по тому ж ряду стовпчиків основної частини мочалки, з якого ви починали її в'язати.